Bilety autokarowe Kraków – Brześć

Znajdź najtańsze autokary na trasie Kraków – Brześć

Wyszukiwarka bilety.pl – to proste!

Znajdź najtańsze połączenia autokarowe na trasie Kraków – Brześć korzystając z portalu bilety.pl. To prosta, nowoczesna i intuicyjna wyszukiwarka, która pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musisz już przeglądać wielu stron internetowych, aby porównywać oferty i w końcu znaleźć najlepszą. Wystarczy, że wpiszesz miasto początkowe i docelowe, datę wyjazdu i powrotu, a bilety.pl pokaże Ci wszystkie dostępne opcje w jednym miejscu. Możesz tu jednocześnie porównać ceny, godziny, przewoźników i oferowany komfort podróży, a następnie wybrać tę opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Skorzystaj także z filtrów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania według własnych preferencji.

Niezależnie od tego, czy szukasz taniego biletu na weekendowy wypad, czy planujesz dłuższą podróż służbową lub wakacyjną na terenie Europy, znajdziemy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Nie czekaj, sprawdź już dziś, jak łatwo i szybko możesz kupić bilet autokarowy do miasta Brześć na bilety.pl. Dołącz do naszych zadowolonych klientów, którzy skorzystali z usług bilety.pl i podróżuj z nami bezpiecznie, wygodnie i tanio.

Kraków – informacje turystyczne

Kraków jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Znany jest ze swojej bogatej historii, kultury i sztuki. Miasto to było stolicą Polski od 1038 do 1596 roku, a także siedzibą królów polskich i arcybiskupów. W Krakowie znajduje się wiele zabytków, takich jak Wawel, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Brama Floriańska, Barbakan czy Kazimierz. Jest również ważnym ośrodkiem naukowym, edukacyjnym i artystycznym. W mieście działa wiele uczelni, muzeów, teatrów i galerii. Kraków jest miastem pełnym życia, uroku i magii, dlatego to popularny cel turystyczny, odwiedzany przez miliony ludzi z całego świata.

Kraków – przystanek autobusowy

Przystanek autobusowy zlokalizowany na Dworcu MDA w Krakowie, ul. Bosacka 18, bardzo blisko centrum miasta. Będąc pierwszy raz w Krakowie, warto zacząć zwiedzać je od krakowskiej starówki, a od dworca autobusowego dzieli ją zaledwie kwadrans drogi pieszo. Kraków został uznany za jedno ze 120 najatrakcyjniejszych miast, w sam raz na kilkudniowe zwiedzanie.

Kraków – Droga Królewska

Jest obowiązkowym punktem zwiedzania, zwłaszcza, jeśli odwiedzasz Kraków po raz pierwszy. Trasa biegnie od Placu Matejki, przez ulicę Floriańską, Rynek Główny i dalej ulicą Grodzką aż do Zamku Wawelskiego. Przechodząc tę trasę zobaczysz wszystkie najważniejsze zabytki:
– Barbakan,
– Brama Floriańska,
– Kościół Mariacki,
– Sukiennice,
– Wieża Ratuszowa,
– Wzgórze Wawelskie.

Kazimierz – Żydowska dzielnica Krakowa

Niezwykle klimatyczna i mniej oblegana niż Stare Miasto. Spacerując ulicą Szeroką wzdłuż sklepowych witryn, przenosimy się w czasie do początków poprzedniego wieku. Koniecznie trzeba wybrać się na spacer i zobaczyć tamtejsze synagogi np. Starą Synagogę czy Synagogę Remu wraz z jednym z najstarszych cmentarzy żydowskich. Tutaj kręcono sceny do filmu „Lista Schindlera”, więc warto poszukać tych miejsc – najsłynniejsze jest podwórko prowadzące do ulicy Meiselsa, gdzie na ścianie znajdziemy czarno-białe fotografie z filmu. Nic dziwnego, że Krakowski Kazimierz znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kraków – kulinarnie

Po spacerach i zwiedzaniu zawsze trzeba zadbać o poznanie smaków danego miasta, najlepiej w otoczeniu przytulnych i nietypowych wnętrz. Oto kilka naszych propozycji, gdzie smacznie zjeść w Krakowie:

  1. Klezmer Hois – ul. Szeroka 6. Zaczynamy od restauracji w powyżej wspomnianym Kazimierzu. Danie w stylu kuchni żydowskiej w klimacie z dawnych czasów, często również z koncertami muzyki żydowskiej w tle.
  2. Klubokawiarnia Mleczarnia – ul. Beera Meiselsa 20. Również na klimatycznym Kazimierzu. Świetne miejsce na lampkę wina w romantycznym nastroju.
  3. Kawiarnia Literacka – ul. Krakowska 41. Coś dla moli książkowych i fanów pysznej kawy czy herbaty. W Kawiarni Literackiej odpoczniemy w wygodnych fotelach z dobrą lekturą, którą potem można zakupić.
  4. Camelot – ul. Świętego Tomasza 17. Restauracja ukryta w kamienicy, tuż za rogiem starego miasta. Wystrój retro i pysznie zarówno na śniadaniu, jak i lunchu czy kolacji. Pozycja obowiązkowa.
  5. Olio – ul. Nadwiślańska 7. Smak prawdziwej włoskiej pizzy w centrum Krakowa.

Kraków – kultura, sztuka, muzea

Po uczcie warto jeszcze znaleźć trochę czasu na odrobinę kultury. Oczywiście Kraków jest miejscem gdzie odbywa się Festiwal Kultury Żydowskiej, na którym warto być chociaż raz w życiu, ale trzeba sobie zarezerwować czas w okolicach czerwca. Ale jest jeszcze kilka miejsc, które są warte odwiedzenia

  • Fabryka „Emalia” Oskara Schindlera – ul. Lipowa 4. Słynne stało się dzięki filmowi „Lista Schindlera”, jedno z najciekawszych muzeów w Krakowie, w poniedziałek jest darmowe, ale trzeba zarezerwować sobie wejściówkę.
  • Żywe Muzeum Obwarzanka – ul. Paderwskiego 4. Nietypowe miejsce, gdzie można zobaczyć podczas warsztatów, jak wyrabia się ten tradycyjny, krakowski przysmak.
  • Kino Pod Baranami – Rynek Główny 27. Warto zajrzeć na seans w samym centrum Krakowa. Często możemy zobaczyć w repertuarze kina z całego świata.

Brześć – informacje turystyczne

Brześć jest miastem położonym nad rzeką Bug, na granicy Polski i Białorusi. Brześć jest także miastem o bogatej kulturze i tradycji oraz miejscem spotkań różnych narodów i religii. W Brześciu można zobaczyć wiele ciekawych zabytków, takich jak Twierdza Brzeska, Muzeum Starożytne Berestie, Cerkiew Bracka, zespół klasztorny bazyliki i katedry, główny deptak miasta, ratusz czy synagoga.

Białoruś – informacje wizowe

CEL TURYSTYCZNY:

Od 2 marca 2023 r. do 31 grudnia 2024 r. obywatele Polski mogą wjechać na teren Białorusi bez wiz, przez wszystkie przejścia graniczne na granicy UE z Republiką Białorusi. Obywatele polscy będą mogli bez wiz przebywać na Białorusi przez okres 90 dni w ciągu roku kalendarzowego w celach turystycznych.

Przy wjeździe podróżni są zobowiązani do posiadania:

  • ważnego dokumentu podróży;
  • ubezpieczenia zdrowotnego;
  • białoruskiej polisy ubezpieczenia granicznego, bądź polis ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych lub rosyjskiej polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych

Więcej aktualnych informacji zawsze sprawdzisz na gov.pl

Brześć – przystanek autobusowy

Przystanek autobusowy zlokalizowany jest na dworcu autobusowym w Brześciu przy ulicy Ordzchonykydze 12. Znajduje się on również w pobliżu stacji kolejowej Brześć-Centralny. Warto do niego zajrzeć, dworzec niegdyś miał być wizytówką ZSRR, a teraz został bardzo ładnie odnowiony, a przestronne wnętrze naprawdę robi wrażenie.

Brześć – co warto zobaczyć?

  1. Twierdza brzeska – bez zwątpienia najważniejszym miejscem w Brześciu i niejako symbolem miasta jest jego twierdza. Przedwojenne mury z czerwonej cegły kontrastują z ogromną bramą wzniesioną za czasów socrealizmu. Wejście jest właśnie przez tę ogromną bramę w kształcie gwiazdy, gdzie towarzyszą nam pieśni wojenne. Warto też zobaczyć muzeum archeologiczne, gdzie zachowano domy średniowiecznego Brześcia. Na ich ruinach i fundamentach powstała twierdza.
  2. Ulica Sowiecka – najmodniejszy deptak w tym mieście, przy którym znajdują się sklepy z pamiątkami czy restauracje, serwujące dania kuchni białoruskiej. Na ostatnim odcinku deptaka umieszczono dwa rzędy lamp gazowych, które każdego wieczoru są zapalane przez miejskiego latarnika.
  3. Muchawiec – Rozlewiska Muchawca to jedno z piękniejszych miejsc w Brześciu. Warto wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym pływającym po tej rzece lub przespacerować się odnowionym bulwarem, biegnącym wzdłuż rzeki.
  4. Cerkiew Bracka – najpiękniejsza i najbardziej okazała świątynia miasta z błękitnymi kopułami. Wcześniej władze sowieckie umieściły tu archiwum, dzisiaj jest znowu miejscem kultu.

Popularne połączenia z miasta Kraków

Popularne połączenia do miasta Brześć