Bilety autokarowe Brześć

Brześć – informacje turystyczne

Brześć jest miastem położonym nad rzeką Bug, na granicy Polski i Białorusi. Brześć jest także miastem o bogatej kulturze i tradycji oraz miejscem spotkań różnych narodów i religii. W Brześciu można zobaczyć wiele ciekawych zabytków, takich jak Twierdza Brzeska, Muzeum Starożytne Berestie, Cerkiew Bracka, zespół klasztorny bazyliki i katedry, główny deptak miasta, ratusz czy synagoga.

Białoruś – informacje wizowe

CEL TURYSTYCZNY:

Od 2 marca 2023 r. do 31 grudnia 2024 r. obywatele Polski mogą wjechać na teren Białorusi bez wiz, przez wszystkie przejścia graniczne na granicy UE z Republiką Białorusi. Obywatele polscy będą mogli bez wiz przebywać na Białorusi przez okres 90 dni w ciągu roku kalendarzowego w celach turystycznych.

Przy wjeździe podróżni są zobowiązani do posiadania:

  • ważnego dokumentu podróży;
  • ubezpieczenia zdrowotnego;
  • białoruskiej polisy ubezpieczenia granicznego, bądź polis ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych lub rosyjskiej polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych

Więcej aktualnych informacji zawsze sprawdzisz na gov.pl

Brześć – przystanek autobusowy

Przystanek autobusowy zlokalizowany jest na dworcu autobusowym w Brześciu przy ulicy Ordzchonykydze 12. Znajduje się on również w pobliżu stacji kolejowej Brześć-Centralny. Warto do niego zajrzeć, dworzec niegdyś miał być wizytówką ZSRR, a teraz został bardzo ładnie odnowiony, a przestronne wnętrze naprawdę robi wrażenie.

Brześć – co warto zobaczyć?

  1. Twierdza brzeska – bez zwątpienia najważniejszym miejscem w Brześciu i niejako symbolem miasta jest jego twierdza. Przedwojenne mury z czerwonej cegły kontrastują z ogromną bramą wzniesioną za czasów socrealizmu. Wejście jest właśnie przez tę ogromną bramę w kształcie gwiazdy, gdzie towarzyszą nam pieśni wojenne. Warto też zobaczyć muzeum archeologiczne, gdzie zachowano domy średniowiecznego Brześcia. Na ich ruinach i fundamentach powstała twierdza.
  2. Ulica Sowiecka – najmodniejszy deptak w tym mieście, przy którym znajdują się sklepy z pamiątkami czy restauracje, serwujące dania kuchni białoruskiej. Na ostatnim odcinku deptaka umieszczono dwa rzędy lamp gazowych, które każdego wieczoru są zapalane przez miejskiego latarnika.
  3. Muchawiec – Rozlewiska Muchawca to jedno z piękniejszych miejsc w Brześciu. Warto wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym pływającym po tej rzece lub przespacerować się odnowionym bulwarem, biegnącym wzdłuż rzeki.
  4. Cerkiew Bracka – najpiękniejsza i najbardziej okazała świątynia miasta z błękitnymi kopułami. Wcześniej władze sowieckie umieściły tu archiwum, dzisiaj jest znowu miejscem kultu.

Znajdź najtańsze połączenia autobusowe z i do miasta Brześć

Szybko, tanio i… do celu

Masz wybrany termin i docelową lokalizację, ale nie wiesz, którego przewoźnika wybrać? Skorzystaj z naszej intuicyjnej wyszukiwarki połączeń autokarowych, porównaj ofertę dostępnych firm transportowych i wybierz najlepszy przejazd z lub do miasta Brześć. W aplikacji będziesz mieć dostęp do szczegółów podróży i biletu, którego nie musisz drukować. Wystarczy, że pokażesz go kierowcy. Proste? Zatem, pakuj walizki i odjazd!

Podróżuj komfortowo

Autokary naszych przewoźników wyposażone są w klimatyzację, toaletę oraz przestronne siedzenia, wszystko po to, aby podróż upłynęła Ci w jak najlepszych warunkach. Dostęp do sieci WI-FI na pokładzie zapewni Ci internetowej rozrywki, a dzięki gniazdkom elektrycznym możesz zapomnieć o rozładowanym sprzęcie.

Bezpieczeństwo

Nowoczesna flota autokarowa naszych przewoźników gwarantuje bezpieczeństwo podróży. Pojazdy regularnie poddawane są testom bezpieczeństwa oraz przeglądom technicznym. Nie martw się, dbamy o wszystko za i dla Ciebie!

Popularne połączenia z miasta Brześć

Popularne połączenia do miasta Brześć