Bilety autokarowe Wrocław – Brześć

Znajdź najtańsze autokary na trasie Wrocław – Brześć

Wyszukiwarka bilety.pl – to proste!

Znajdź najtańsze połączenia autokarowe na trasie Wrocław – Brześć korzystając z portalu bilety.pl. To prosta, nowoczesna i intuicyjna wyszukiwarka, która pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musisz już przeglądać wielu stron internetowych, aby porównywać oferty i w końcu znaleźć najlepszą. Wystarczy, że wpiszesz miasto początkowe i docelowe, datę wyjazdu i powrotu, a bilety.pl pokaże Ci wszystkie dostępne opcje w jednym miejscu. Możesz tu jednocześnie porównać ceny, godziny, przewoźników i oferowany komfort podróży, a następnie wybrać tę opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Skorzystaj także z filtrów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania według własnych preferencji.

Niezależnie od tego, czy szukasz taniego biletu na weekendowy wypad, czy planujesz dłuższą podróż służbową lub wakacyjną na terenie Europy, znajdziemy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Nie czekaj, sprawdź już dziś, jak łatwo i szybko możesz kupić bilet autokarowy do miasta Brześć na bilety.pl. Dołącz do naszych zadowolonych klientów, którzy skorzystali z usług bilety.pl i podróżuj z nami bezpiecznie, wygodnie i tanio.

Wrocław – informacje turystyczne

Wrocław jest pięknym, i zielonym miastem położonym na południowym zachodzie Polski, nad rzeką Odrą. W 2016r. Wrocław był stolicą kultury europejskiej. Wrocław jest też miastem stu mostów i tysiąca krasnali, które są symbolem jego niezależności i kreatywności. W głównym mieście województwa dolnośląskiego można zobaczyć wiele atrakcji turystycznych, takich jak Rynek, Ostrów Tumski, Hala Stulecia, Panorama Racławicka, Zamek Królewski, wrocławskie Zoo z Afrykarium, Jatki, Kolejkowo – największy model kolejki w skali H0, wspomniane wcześniej wrocławskie Krasnale, które są rozsiane po całym mieście, czy Ogród Japoński.

Brześć – informacje turystyczne

Brześć jest miastem położonym nad rzeką Bug, na granicy Polski i Białorusi. Brześć jest także miastem o bogatej kulturze i tradycji oraz miejscem spotkań różnych narodów i religii. W Brześciu można zobaczyć wiele ciekawych zabytków, takich jak Twierdza Brzeska, Muzeum Starożytne Berestie, Cerkiew Bracka, zespół klasztorny bazyliki i katedry, główny deptak miasta, ratusz czy synagoga.

Białoruś – informacje wizowe

CEL TURYSTYCZNY:

Od 2 marca 2023 r. do 31 grudnia 2024 r. obywatele Polski mogą wjechać na teren Białorusi bez wiz, przez wszystkie przejścia graniczne na granicy UE z Republiką Białorusi. Obywatele polscy będą mogli bez wiz przebywać na Białorusi przez okres 90 dni w ciągu roku kalendarzowego w celach turystycznych.

Przy wjeździe podróżni są zobowiązani do posiadania:

  • ważnego dokumentu podróży;
  • ubezpieczenia zdrowotnego;
  • białoruskiej polisy ubezpieczenia granicznego, bądź polis ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych lub rosyjskiej polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych

Więcej aktualnych informacji zawsze sprawdzisz na gov.pl

Brześć – przystanek autobusowy

Przystanek autobusowy zlokalizowany jest na dworcu autobusowym w Brześciu przy ulicy Ordzchonykydze 12. Znajduje się on również w pobliżu stacji kolejowej Brześć-Centralny. Warto do niego zajrzeć, dworzec niegdyś miał być wizytówką ZSRR, a teraz został bardzo ładnie odnowiony, a przestronne wnętrze naprawdę robi wrażenie.

Brześć – co warto zobaczyć?

  1. Twierdza brzeska – bez zwątpienia najważniejszym miejscem w Brześciu i niejako symbolem miasta jest jego twierdza. Przedwojenne mury z czerwonej cegły kontrastują z ogromną bramą wzniesioną za czasów socrealizmu. Wejście jest właśnie przez tę ogromną bramę w kształcie gwiazdy, gdzie towarzyszą nam pieśni wojenne. Warto też zobaczyć muzeum archeologiczne, gdzie zachowano domy średniowiecznego Brześcia. Na ich ruinach i fundamentach powstała twierdza.
  2. Ulica Sowiecka – najmodniejszy deptak w tym mieście, przy którym znajdują się sklepy z pamiątkami czy restauracje, serwujące dania kuchni białoruskiej. Na ostatnim odcinku deptaka umieszczono dwa rzędy lamp gazowych, które każdego wieczoru są zapalane przez miejskiego latarnika.
  3. Muchawiec – Rozlewiska Muchawca to jedno z piękniejszych miejsc w Brześciu. Warto wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym pływającym po tej rzece lub przespacerować się odnowionym bulwarem, biegnącym wzdłuż rzeki.
  4. Cerkiew Bracka – najpiękniejsza i najbardziej okazała świątynia miasta z błękitnymi kopułami. Wcześniej władze sowieckie umieściły tu archiwum, dzisiaj jest znowu miejscem kultu.

Popularne połączenia z miasta Wrocław

Popularne połączenia do miasta Brześć