Bilety autokarowe Kraków

Kraków – informacje turystyczne

Kraków jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Znany jest ze swojej bogatej historii, kultury i sztuki. Miasto to było stolicą Polski od 1038 do 1596 roku, a także siedzibą królów polskich i arcybiskupów. W Krakowie znajduje się wiele zabytków, takich jak Wawel, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Brama Floriańska, Barbakan czy Kazimierz. Jest również ważnym ośrodkiem naukowym, edukacyjnym i artystycznym. W mieście działa wiele uczelni, muzeów, teatrów i galerii. Kraków jest miastem pełnym życia, uroku i magii, dlatego to popularny cel turystyczny, odwiedzany przez miliony ludzi z całego świata.

Kraków – przystanek autobusowy

Przystanek autobusowy zlokalizowany na Dworcu MDA w Krakowie, ul. Bosacka 18, bardzo blisko centrum miasta. Będąc pierwszy raz w Krakowie, warto zacząć zwiedzać je od krakowskiej starówki, a od dworca autobusowego dzieli ją zaledwie kwadrans drogi pieszo. Kraków został uznany za jedno ze 120 najatrakcyjniejszych miast, w sam raz na kilkudniowe zwiedzanie.

Kraków – Droga Królewska

Jest obowiązkowym punktem zwiedzania, zwłaszcza, jeśli odwiedzasz Kraków po raz pierwszy. Trasa biegnie od Placu Matejki, przez ulicę Floriańską, Rynek Główny i dalej ulicą Grodzką aż do Zamku Wawelskiego. Przechodząc tę trasę zobaczysz wszystkie najważniejsze zabytki:
– Barbakan,
– Brama Floriańska,
– Kościół Mariacki,
– Sukiennice,
– Wieża Ratuszowa,
– Wzgórze Wawelskie.

Kazimierz – Żydowska dzielnica Krakowa

Niezwykle klimatyczna i mniej oblegana niż Stare Miasto. Spacerując ulicą Szeroką wzdłuż sklepowych witryn, przenosimy się w czasie do początków poprzedniego wieku. Koniecznie trzeba wybrać się na spacer i zobaczyć tamtejsze synagogi np. Starą Synagogę czy Synagogę Remu wraz z jednym z najstarszych cmentarzy żydowskich. Tutaj kręcono sceny do filmu „Lista Schindlera”, więc warto poszukać tych miejsc – najsłynniejsze jest podwórko prowadzące do ulicy Meiselsa, gdzie na ścianie znajdziemy czarno-białe fotografie z filmu. Nic dziwnego, że Krakowski Kazimierz znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kraków – kulinarnie

Po spacerach i zwiedzaniu zawsze trzeba zadbać o poznanie smaków danego miasta, najlepiej w otoczeniu przytulnych i nietypowych wnętrz. Oto kilka naszych propozycji, gdzie smacznie zjeść w Krakowie:

  1. Klezmer Hois – ul. Szeroka 6. Zaczynamy od restauracji w powyżej wspomnianym Kazimierzu. Danie w stylu kuchni żydowskiej w klimacie z dawnych czasów, często również z koncertami muzyki żydowskiej w tle.
  2. Klubokawiarnia Mleczarnia – ul. Beera Meiselsa 20. Również na klimatycznym Kazimierzu. Świetne miejsce na lampkę wina w romantycznym nastroju.
  3. Kawiarnia Literacka – ul. Krakowska 41. Coś dla moli książkowych i fanów pysznej kawy czy herbaty. W Kawiarni Literackiej odpoczniemy w wygodnych fotelach z dobrą lekturą, którą potem można zakupić.
  4. Camelot – ul. Świętego Tomasza 17. Restauracja ukryta w kamienicy, tuż za rogiem starego miasta. Wystrój retro i pysznie zarówno na śniadaniu, jak i lunchu czy kolacji. Pozycja obowiązkowa.
  5. Olio – ul. Nadwiślańska 7. Smak prawdziwej włoskiej pizzy w centrum Krakowa.

Kraków – kultura, sztuka, muzea

Po uczcie warto jeszcze znaleźć trochę czasu na odrobinę kultury. Oczywiście Kraków jest miejscem gdzie odbywa się Festiwal Kultury Żydowskiej, na którym warto być chociaż raz w życiu, ale trzeba sobie zarezerwować czas w okolicach czerwca. Ale jest jeszcze kilka miejsc, które są warte odwiedzenia

  • Fabryka „Emalia” Oskara Schindlera – ul. Lipowa 4. Słynne stało się dzięki filmowi „Lista Schindlera”, jedno z najciekawszych muzeów w Krakowie, w poniedziałek jest darmowe, ale trzeba zarezerwować sobie wejściówkę.
  • Żywe Muzeum Obwarzanka – ul. Paderwskiego 4. Nietypowe miejsce, gdzie można zobaczyć podczas warsztatów, jak wyrabia się ten tradycyjny, krakowski przysmak.
  • Kino Pod Baranami – Rynek Główny 27. Warto zajrzeć na seans w samym centrum Krakowa. Często możemy zobaczyć w repertuarze kina z całego świata.

Znajdź najtańsze połączenia autobusowe z i do miasta Kraków

Szybko, tanio i… do celu

Masz wybrany termin i docelową lokalizację, ale nie wiesz, którego przewoźnika wybrać? Skorzystaj z naszej intuicyjnej wyszukiwarki połączeń autokarowych, porównaj ofertę dostępnych firm transportowych i wybierz najlepszy przejazd z lub do miasta Kraków. W aplikacji będziesz mieć dostęp do szczegółów podróży i biletu, którego nie musisz drukować. Wystarczy, że pokażesz go kierowcy. Proste? Zatem, pakuj walizki i odjazd!

Podróżuj komfortowo

Autokary naszych przewoźników wyposażone są w klimatyzację, toaletę oraz przestronne siedzenia, wszystko po to, aby podróż upłynęła Ci w jak najlepszych warunkach. Dostęp do sieci WI-FI na pokładzie zapewni Ci internetowej rozrywki, a dzięki gniazdkom elektrycznym możesz zapomnieć o rozładowanym sprzęcie.

Bezpieczeństwo

Nowoczesna flota autokarowa naszych przewoźników gwarantuje bezpieczeństwo podróży. Pojazdy regularnie poddawane są testom bezpieczeństwa oraz przeglądom technicznym. Nie martw się, dbamy o wszystko za i dla Ciebie!

Popularne połączenia z miasta Kraków

Popularne połączenia do miasta Kraków