Bilety.pl zabiera na wakacje 2024

Nadchodzi wyjątkowy okres w roku, na który czekają wszyscy, nie tylko uczniowie oraz nauczyciele. Wakacje to czas na odpoczynek, ale także na podróże oraz odkrywanie nowych miejsc. W szczególności powinniśmy spędzić go z bliskimi, przyjaciółmi, robiąc rzeczy, które kochamy lub odkrywając nowe pasje. Wielu z Was już planuje lub zastanawia się jak i gdzie spędzić tegoroczne lato, więc jeżeli chcecie to zrobić budżetowo, wybierzcie autokarowe podróże po Europie. Dzięki autobusowym wojażom można dotrzeć do fascynujących miejsc w Polsce i za granicą, często za niewielkie pieniądze. Jak wykorzystać bilety.pl do zaplanowania tanich wakacji?

W roku 2024 wakacje szkolne w Polsce rozpoczną się 22 czerwca i potrwają do 31 sierpnia. To ponad 2 miesiące, podczas których warto zorganizować wycieczki autobusowe, by zajrzeć do wielu zakątków naszego kraju i nie tylko. Oczywiście, można dołączyć do tych już zorganizowanych, ale te mają sztywno narzucony plan. Odbiera to nam spontaniczność, możliwość decydowania o kolejnej destynacji i oczywiście radość z wyszukiwania tanich połączeń na bilety.pl.

Wakacyjne kierunki – ponad 300 miast do wyboru

Dzięki współpracy z wieloma przewoźnikami, których systemy są w pełni zintegrowane z platformą bilety.pl, mamy szeroką ofertę połączeń, gdzie każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Do wyboru jest ponad 150 miast zagranicznych dostępnych z Polski, a także ponad 150 połączeń krajowych, co umożliwia podróżowanie przez całą Polskę od Bałtyku aż po góry.

Pod koniec czerwca, wielu przewoźników uruchamia wakacyjne kierunki, które dostępne będą przez cały czas ich trwania. Dotrzemy nie tylko nad polskie morze, m.in: do Karwii, Łeby, Koszalina czy Kołobrzegu, ale również nad wybrzeże dalmatyńskie, do samej Chorwacji, Bezpośredni autokar np. z Krakowa do Zadaru dotrze na miejsce w niewiele ponad 15h, to doskonała i tańsza alternatywa dla wypraw samochodowych.

  • Bilet Warszawa – Karwia już od 86,99zł. Zarezerwuj!
  • Bilet Kraków – Zadar już od 299,99zł Zarezerwuj!
  • Bilet Warszawa – Krynica Morska już od 88zł Zarezerwuj

Przystępne ceny i bagaż bez dodatkowych opłat

Misją platformy bilety.pl jest możliwość porównywania cen biletów autobusowych i wybór tej najtańszej oferty. Biorąc pod uwagę fakt, iż nie wszyscy kochają nadmorskie plaże, ale wolą wędrować po górskich szlakach przwożnicy zapewniają równie szeroką ofertę wyjazdów do Zakopanego czy w Bieszczady. Wielbiciele górskich wędrówek zawsze potrzebują nieco więcej bagażu, by zabrać odpowiedni sprzęt na szlak. W zasadzie u wszystkich przewoźników mamy możliwość zabrania bagażu 20 – 30 kg, który jest już wliczony w cenę biletu. W porównaniu do niskobudżetowych linii lotniczych, gdzie nawet za najmniejszy bagaż trzeba dopłacać, to duża korzyść.

  • Bilet Warszawa – Zakopane już od 69,99zł Zarezerwuj
  • Bilet Poznań – Cisna już od 99,99zł Zarezerwuj
  • Bilet Kraków – Donovaly już 69,99zł Zarezerwuj

Nocne połączenia i zwiedzanie europejskich miast

Sprytni podróżnicy na pewno odkryli już korzyści z nocnego podróżowania. Wybierając nocne połączenia autobusowe zaoszczędzamy czas, który potrzebujemy na dotarcie do naszego ulubionego miasta. Spędzimy go komfortowo nawet podczas długich podróży, gdyż nowoczesne autokary mają wygodne, rozkładane fotele oraz dużo przestrzeni na nogi. Czas przejazdu autokarem jest porównywalny do podróży samochodem, ale nie wymaga od nas takiej koncentracji, dzięki czemu możemy się w pełni zrelaksować już od pierwszych chwil podróży. Mało tego, zaoszczędzamy pieniądze związane z dodatkowym noclegiem. Hotele potrafią być bardzo drogie, szczególnie te w miastach Europy Zachodniej. Spędzając tę noc na pokładzie autokaru, w portfelu zostaje nam nieco więcej pieniędzy, a rano docieramy do naszego wymarzonego miejsca i możemy zacząć zwiedzać.

Berlin, Budapeszt czy Drezno oferują wiele atrakcji turystycznych, a Czechy, Słowacja czy Węgry to kraje, do których łatwo dostać się autobusem. W czasie letnim wiele miast organizuje festiwale, koncerty czy kina plenerowe, by przyciągnąć turystów, czemu więc nie skorzystać i nie odwiedzić wymarzonego przez nas europejskiego miasta. Do wyboru jest naprawdę wiele i jest to doskonały pomysł na wakacyjną wycieczkę.

  • Bilet Wrocław – Drezno już od 75,99zł Zarezerwuj
  • Bilet Warszawa – Berlin już od 98,99zł Zarezerwuj
  • Bilet Gdynia – Praga już od 140,99zł Zarezerwuj

Wakacje to czas, który warto spędzić aktywnie, podróżując i kolekcjonując ciekawe wspomnienia. Dla tych, którzy potrzebują inspiracji, szczególnie polecamy dział „Weekendowe wypady autokarem”, gdzie w poszczególnych artykułach opowiadamy, co ciekawego zobaczyć w konkretnych miastach. Byliśmy już w Berlinie, Wiedniu, Pradze, a także w Kownie i Wilnie. Bilety autobusowe dają możliwość odkrywania wielu pięknych miejsc w Polsce i za granicą, a na bilety.pl zawsze znajdziecie najtańsze połączenie autobusowe. Życzymy wszystkim udanych wakacji, odpoczynku, a tym którzy wybiorą połączenia autobusowe – szerokiej drogi!