Weekendowe wypady autokarem (Wiedeń-Austria)

Podróżowanie autobusem to przede wszystkim możliwość odkrywania nowych miejsc za niską cenę. Jeśli skorzystamy z przejazdów autokarowych w nocy, zaoszczędzamy na noclegu, a po dotarciu do celu możemy od razu zacząć zwiedzać. Nowoczesne autobusy zapewniają komfort jazdy, wygodne fotele, które można odpowiednio dostosować. Tym samym sprawiają, że mimo dalekich wyjazdów budzimy się wypoczęci. Dla tych, którzy chcieliby podróżować po Europie tanio, autokary to najlepszy wybór. W tej serii prezentujemy najdogodniejsze połączenia autokarowe do najbardziej popularnych miast na mapie Starego Kontynentu. Artykuły zawierają również ciekawe porady oraz miejsca warte zobaczenia w Wiedniu, a także popularne restauracje. W poprzednich seriach byliśmy już w Berlinie, Pradze czy Kownie.

Bilety autokarowe do Wiednia

Przejazd do Wiednia z Warszawy zajmie nam jedynie 9h30min. Wyszukiwarka bilety.pl pomoże nam znaleźć dogodne połączenia nocne. Proponujemy wyjazd wieczorem o 22:35:

  1. Warszawa Zachodnia 22;35 – przyjazd do Wiednia o 8:05 rano (przystanek Wiedeń Erdberg) – cena biletu 189,99zł*

Wiedeń – Warszawa autobusem

Wyjazd z Wiednia wieczorem umożliwi nam powrót do Warszawy rano następnego dnia. Możemy ruszać do pracy bądź szkoły. Bilety.pl znalazło połączenie:

  1. Wiedeń Erdberg 22:15 – przyjazd do Warszawy o 7;15 (przystanek Warszawa Zachodnia) – cena biletu 189,99zł

Za bilet w dwie strony do Wiednia zapłacimy około 390zł. Definitywnie warto poświęcić taką kwotę, by spędzić chociaż weekend we Wiedniu. Jest to miasto, gdzie doskonale zachowane zabytki znajdziemy na każdym kroku, będziemy podziwiać bogatą architekturę w różnorakich stylach. Ponadt wybierzemy się w podróż na przestrzeni wieków, doświadczając przy tym  połączenia historii z nowoczesnością. Zobaczymy więc, dlaczego Wiedeń jest uważany za jedno z najlepszych miejsc do życia.

Nocleg

Jak znaleźć nocleg w Wiedniu i zaoszczędzić trochę pieniędzy na atrakcje? Proponujemy Arnes Hotel Vienna, który znajduje się w całkiem dobrej lokalizacji za jedyne 160zł od osoby. Jest to bardzo dobra okazja, gdyż ceny pokojów w stolicy Austrii są niezwykle wysokie. Tanią alternatywą mogą być pokoje wieloosobowe bądź ze wspólną łazienką w hostelach.

Co warto zwiedzić w Wiedniu?

  1. Pałac Schonbrunn – dawna letnia rezydencja Habsburgów z przepięknymi ogrodami. Pałac był świadkiem wielu ważnych wydarzeń w historii m.in. Kongresu Wiedeńskiego.
  2. Hundertwasser haus – nietypowy dom w centrum Wiednia, ideą architektów było nawiązanie do kontaktu człowieka z naturą. Na dachu znajduję się 30 drzew, a w całym budynku ponad 200 roślin.
  3. Hofburg – na to miejsce składa się ogrom budynków, podwórek i pomieszczeń m.in. biblioteka, apartamenty cesarskie czy muzeum Sisi. Nawet miesiąc nie wystarczy, by zobaczyć je wszystkie, ale warto wybrać chociaż kilka najbardziej interesujących nas punktów.
  4. Katedra św. Szczepana – symbol Wiednia, z wieżą, która ma aż 137 metrów wysokości, co czyni ją jednym z najwyższych punktów w mieście. Warto wejść na jedną z wież lub zajrzeć do św. Szczepana, gdzie wstęp jest darmowy.
  5. Belweder w Wiedniu – coś dla wielbicieli malarstwa, w górnej części możemy podziwiać ponad 420 dzieł sztuki, z kolei dolna część to przepiękne ogrody i część mieszkalna.

Wiedeń – gdzie zjeść?

  1. Naschmarkt – lokalny bazar z restauracjami. Znajdziemy tu regionalne restauracje, ale także knajpy z innych części świata. Oprócz tego stoiska typowo bazarowe – warzywniaki czy sklepy z serami.
  2. Cafe Schwarzenberg – klasyczna wiedeńska kawiarnia, eleganckie wnętrza i popijający kawę Wiedeńczycy, sprawiają, iż mamy wrażenie przeniesienia o sto lat wstecz.
  3. Vestbu – tradycyjne smaki w klimatycznym wnętrzu starego teatru. To właśnie takich miejsc, szukamy w Wiedniu. Szczęściarze mogą nawet zamienić kilka słów z szefem kuchni.

Wiedeń od wieków jest synonimem wysokiej kultury i elegancji. Warto więc chociaż przez chwilę zanurzyć się w klimacie stolicy Austrii. Oczywiście korzystając z tanich przejazdów autokarowych możemy to zrobić niskobudżetowo. Obserwujcie bilety.pl i łapcie okazje cenowe na wyjazdy do Wiednia. Zabytki, muzea, galerie sztuki, a także eleganckie restauracje oraz kawiarnie z pyszną kawą czekają na to, by je odwiedzić. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie, a w szczególności wielbiciele malarstwa, opery czy muzyki klasycznej. Kto nie chciałby posłuchać muzyki Mozarta w jego rodzinnym mieście? Spakujcie się, zalogujcie na bilety.pl i ruszajcie odkrywać Wiedeń!