Weekendowe wypady autokarem (Berlin-Niemcy)

Wypady autobusem za granicę oferują możliwość odkrywania nowych, fascynujących miejsc w niskiej cenie.
Jeśli skorzystamy z połączeń nocnych, możemy zaoszczędzić na noclegach i mamy aż 2 dni na zwiedzanie. Dla osób, które chcą podróżować po Europie budżetowo, tanie połączenia autobusowe to doskonałe rozwiązanie.
Seria Weekendowe wypady autokarem, gdzie będziemy opisywać najdogodniejsze, międzynarodowe połączenia autobusowe. Na początek, na naszą bazę wypadową obieramy stolicę Polski, czyli Warszawę. Zakładamy, że mamy wolny weekend (sobota, niedziela), więc będziemy dobierać nasze połączenia tak, aby móc zobaczyć jak najwięcej podczas krótkiego pobytu.
W tych seriach będziemy wrzucać praktyczne porady, jak znaleźć tanie połączenia autobusowe, noclegi oraz co ciekawego zobaczyć w okolicznych miejscach. Tu zobaczysz nasze poprzednie wypady do Wilna i Pragi

Tanie bilety autobusowe do Niemiec

Berlin jest zdecydowanie najbliżej naszej granicy z Niemcami i połączenia pomiędzy Warszawą, a stolicą Niemiec odbywają się niezwykle często. Warto, więc skorzystać z dużej konkurencji i odwiedzić to miasto za niską cenę. My oczywiście proponujemy połączenia nocne, by zaoszczędzić na noclegu i rozpocząć zwiedzanie już w sobotę rano. Podróż autokarem z Warszawy do Berlina to zaledwie 7 godzin. Wyszukiwarka bilety.pl zawsze pomoże nam znaleźć najtańsze połączenia:

  1. 23:50 Z Dworca Zachodniego w Warszawie – przyjazd do Berlina o 7:00 – bilet w cenie 119 zł* – przewoźnik Ecolines

Autobusy Berlin – Warszawa

W stolicy Niemiec spędzimy 2 dni i wracamy tak, by być już w poniedziałek rano w Warszawie. Znowu najbardziej dogodne połączenia znajdziemy w wyszukiwarce bilety.pl :

  1. 22:00 z Berlin ZOB – przyjazd do Warszawy o 6:05 – bilet w cenie 119zł – przewoźnik Ecolines

Jak na wyjazd w obie strony – 238zł to niezwykle tania oferta, z której warto skorzystać. Warto spędzić weekend w Berlinie, jest to miasto o niezwykle bogatej historii, ale także miejsce wielu wydarzeń kulturalnych. Berlin to miasto, które nie śpi i w którym nie sposób się nudzić. Sprawdźmy, więc co ciekawego ma do zaoferowania stolica Niemiec.

Nocleg

W centrum Berlina nie jest łatwo o budżetowe noclegi, ale znaleźliśmy coś, co powinno zupełnie wystarczyć na 1 noc. easyHotel Berlin Hackescher Markt co prawda nie jest hotelem dla wymagających, ale jest świetnie zlokalizowany, a do tego ma wszystko czego nam potrzeba. Koszt to 128zł od osoby.

Co zobaczyć w Berlinie?

  1. Alexanderplatz – znajduje się na nim Wieża Telewizyjna, która jest najwyższym budynkiem w Niemczech. Świetny punkt widokowy – piękna panorama na miasto.
  2. Wyspa Muzeów – jeśli ktoś jest fanem muzeów, w Berlinie może spędzić nie tylko weekend, ale nawet cały miesiąc. Szczególnym miejscem jest oczywiście Wyspa, gdzie znajdziecie 5 takich obiektów (m.in. Muzeum Pergamońskie)
  3. Nikolaiviertel – niewielka część odbudowana na wzór przedwojennego miasta. Dość nietypowe, ale przepiękne miejsce.
  4. Checkpoint Charlie – główne przejście pomiędzy Berlinem Zachodnim, a NRD z czasów tzw. zimnej wojny.
  5. Brama Brandenburska – miejsce oczywiste, ale jednak niezwykle symboliczne, które po prostu trzeba zobaczyć. Od XVII wieku miały tu miejsce niezwykle ważne wydarzenia, nie tylko w historii Berlina, ale także całych Niemiec.

Berlin – gdzie zjeść?

  1. The Barn – po przyjeździe wcześnie rano, nie można rozpocząć zwiedzania bez filiżanki aromatycznej kawy. Do tego można dorzucić wypieki, które wypiekane są według receptury matki właściciela.
  2. Curry 36 – będąc w Berlinie trzeba koniecznie spróbować kiełbasek currywurst, a jak już je próbować to w najlepszym, klasycznym miejscu.
  3. Belle Alliance – świetna, międzynarodowa kuchnia, super klimat i wyśmienite wino. Doskonałe miejsce na lunch.

Berlin stał się prawdziwym tyglem kulturowym, od którego można dostać zawrotu głowy. Jadąc do stolicy Niemiec, możemy skosztować smaków z całego świata i zobaczyć jak wiele barw ma życie w multikulturowym mieście. W Berlinie każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od tego czy szukamy galerii sztuki, zabytków czy nocnych imprez. W tym mieście rodzą się i kształtują nowe trendy i prądy.
Bilety.pl zabierze Was na przejazd autobusowy do Berlina w najniższej cenie. Nie przegapcie takiej okazji.

*ceny biletów oraz rozkłady są dostępne w momencie pisania artykułu. Aktualne ceny oraz połączenia znajdziesz zawsze na naszej stronie