Weekendowe wypady autokarem (Wilno-Litwa)

Wypady autokarem za granicę oferują możliwość odkrywania nowych, fascynujących miejsc w niskiej cenie.
Jeśli skorzystamy z połączeń nocnych, możemy zaoszczędzić na noclegach i mamy aż 2 dni na zwiedzanie. Dla osób, które chcą podróżować po Europie budżetowo, tanie połączenia autobusowe to doskonałe rozwiązanie.
Seria Weekendowe wypady autokarem, gdzie będziemy opisywać najdogodniejsze, międzynarodowe połączenia autobusowe. Na początek, na naszą bazę wypadową obieramy stolicę Polski, czyli Warszawę. Zakładamy, że mamy wolny weekend (sobota, niedziela), więc będziemy dobierać nasze połączenia tak, aby móc zobaczyć jak najwięcej podczas krótkiego pobytu.
W tych seriach będziemy wrzucać praktyczne porady, jak znaleźć tanie połączenia autobusowe, noclegi oraz co ciekawego zobaczyć w okolicznych miejscach.

Bilety autokarowe na Litwę

Najszybciej autokarem z Warszawy dostaniemy się do naszych północnych sąsiadów. Autobusów z Warszawy na Litwę jest bardzo dużo w ciągu dnia, ale nas interesują połączenia nocne. W poprzednim tygodniu zaczęliśmy od pięknego miasteczka Kowno, a przeczytać możecie to pod linkiem. A skoro nadal o Litwie mowa, nie może nas zabraknąć w jej stolicy – Wilnie, gdzie nie brak polskich akcentów. Po wpisaniu w wyszukiwarkę bilety.pl, mamy świetne połączenie w promocyjnej cenie:

  1. 21:00 Z Dworca Zachodniego w Warszawie – przyjazd do Wilna o 6:10 – bilet w cenie 106zł – przewoźnik Eurobus/Biacomex*

Powrót z Wilna do Warszawy

Zakładamy, że musimy być w Warszawie w poniedziałek rano. W niedziele wieczorem z Wilna mamy znowu promocyjny bilet:

  1. Wyjazd 21:00 z Wilna – przyjazd 4:15 – bilet w cenie 106zł – przewoźnik Eurobus/Biacomex

Jest to najtańsza oferta wśród wszystkich przewoźników na rynku. 212 zł za bilet w dwie strony. W stolicy Litwy spędzimy dwie pełne doby.

Nocleg

Na jedną noc w Wilnie wybieramy świetnie oceniany Comfort Hotel LT Rock’n’Roll Vilnius, w cenie niewiele ponad 90zł za osobę. Śniadanie mamy wliczone w cenę. Obiekt znajduje się bardzo blisko zarówno dworca autobusowego, jak i starówki, warto więc wrócić na niego uwagę.

Co zobaczyć w Wilnie?

  1. Więzienie na Łukiszkach 2.0 – absolutny hit, jeśli chodzi o ostatnie lata – stuletnie dawne więzienie i miejsce kręcenia 4 sezonu słynnego serialu Stranger Things, teraz zamieszkiwane przez artystów i udostępnione do zwiedzania. Miejsce gdzie odbywają się wydarzenia kulturalne, ale także z wieloma lokalami, do których warto zajrzeć.
  2. Zarzecze – ulubiona dzielnica artystów, którzy utworzyli tutaj swoją republikę – Republikę Artystów, ze swoim hymnem i konstytucją, której 41 punktów można znaleźć w tej części miasta.
  3. Baszta Giedymina – z charakterystyczną wieżą, z której rozpościera się piękna panorama na starówkę i na nowoczesne Wilno.
  4. Cmentarz na Rossie – nekropolia, na której znajdziemy wiele polskich akcentów, miejsce przepełnione historią, ale i niezwykle uroczo położone na pagórkach, po których warto pospacerować.
  5. Starówka Wileńska – z Matką Boską Ostrobramską, kościołem św. Anny oraz zaułkiem literatów. Spacer po tej części to pozycja obowiązkowa.

Wilno – gdzie zjeść?

  1. Bernelių Užeiga – Gospoda Chłopska – tutaj znajdziecie tradycyjne dania kuchni litewskiej, w bardzo rozsądnych cenach. Ta knajpa znajduje się również w Kownie.
  2. Etno Dvaras – wieczorami, często trzeba czekać na stolik, co świadczy o jakości tej restauracji.
  3. Šnekutis – wiejski wystrój, dobre miejsce by spróbować lokalnego, litewskiego piwa, jak i litewskich przysmaków.

Czy byliście już w Wilnie? Jeśli nie, to koniecznie zarezerwujcie przejazd na bilety.pl. A nawet jeśli Wilno macie już odhaczone, zawsze znajdą się ciekawe miejsca, chociażby z naszej listy, które można odwiedzić i jeszcze raz zanurzyć się w litewskiej kulturze. Tanie przejazdy autobusowe na Litwę umożliwią Wam podróżowanie za naprawdę niską cenę.

*ceny biletów oraz rozkłady są dostępne w momencie pisania artykułu. Aktualne ceny oraz połączenia znajdziesz zawsze na naszej stronie