Weekendowe wypady autokarem (Praga-Czechy)

Wypady autokarem za granicę oferują możliwość odkrywania nowych, fascynujących miejsc w niskiej cenie.
Jeśli skorzystamy z połączeń nocnych, możemy zaoszczędzić na noclegach i mamy aż 2 dni na zwiedzanie. Dla osób, które chcą podróżować po Europie budżetowo, tanie połączenia autobusowe to doskonałe rozwiązanie.
Seria Weekendowe wypady autokarem, gdzie będziemy opisywać najdogodniejsze, międzynarodowe połączenia autobusowe. Na początek, na naszą bazę wypadową obieramy stolicę Polski, czyli Warszawę. Zakładamy, że mamy wolny weekend (sobota, niedziela), więc będziemy dobierać nasze połączenia tak, aby móc zobaczyć jak najwięcej podczas krótkiego pobytu.
W tych seriach będziemy wrzucać praktyczne porady, jak znaleźć tanie połączenia autobusowe, noclegi oraz co ciekawego zobaczyć w okolicznych miejscach. Tu zobaczysz nasze poprzednie wypady do Wilna i Kowna.

Bilety autokarowe do Czech

Praga jest jedną z najchętniej odwiedzanych stolic w Europie, niestety ceny lotów do Pragi są często kosmiczne, a przejazd własnym autem to także duży koszt, a poza tym raczej nie dostaniemy się samochodem do centrum. Autobusów z Warszawy do Pragi jest bardzo dużo w ciągu dnia, ale nas, tradycyjnie już, interesują połączenia nocne. Podróż do Pragi nie trwa aż tak długo – jest to około 10h w autokarze. Po wpisaniu w wyszukiwarkę bilety.pl, mamy połączenia:

  1. 21:00 Z Dworca Zachodniego w Warszawie – przyjazd do Pragi o 7:00 – bilet w cenie 199,99 zł*

Połączenia Praga – Warszawa

Zakładamy, że musimy być w Warszawie w poniedziałek rano. Znowu najbardziej dogodne połączenia w naszej wyszukiwarce:

  1. Wyjazd 23:00 z Pragi – przyjazd do Warszawy o 9:00 – bilet w cenie 179,99zł

Jest to najtańsza oferta wśród wszystkich przewoźników na rynku. 379,98 zł za bilet w dwie strony, mimo wszystko o wiele taniej w porównaniu do połączeń lotniczych. Można wypróbować różne warianty, by nieco zaoszczędzić, czyli wyjechać w piątek rano lub wrócić w poniedziałek, wtedy w kieszeni zostaje nam nawet do 100zł.

Nocleg

Na jedną noc w Pradze polecamy skorzystać z portalu Airbnb, gdzie zawsze można znaleźć tańsze budżetowe oferty. My znaleźliśmy bardzo fajne studio Klarita, nieco dalej od centrum miasta, ale za to za jedyne 160zł za osobę.

Co zobaczyć w Pradze?

  1. Most Karola – największa atrakcja turystyczna w Pradze. Koniecznie trzeba przespacerować się tym najstarszym kamiennym mostem na świecie. Mała porada od nas. Wybierz się tam o wschodzie słońca – ominiesz tłumy, a most o poranku wygląda pięknie.
  2. Mala Strana – jedna z najpiękniejszych dzielnic w Pradze, do której dostaniemy się właśnie Mostem Karola. Przepiękne zabytki architektury praskiej czy kamieniczki przy kanale Certovka.
  3. Wzgórze Petrin – bardzo charakterystyczne miejsce w stolicy Czech, na którym znajduje Petrinska Rozhledna – konstrukcja wzorowana na paryskiej wieży Eiffla.
  4. Najwęższa uliczka w Pradze – posiada charakterystyczne światła, gdyż w uliczce obowiązuje ruch jednostronny (nie zmieszczą się tam dwie osoby jednocześnie). Na najwęższą uliczkę Pragi można wejść od ulicy U Luzickeho seminare 24.
  5. Klasztor na Strahowie – miejsce nieco inne niż zwykłe atrakcje opisane w przewodnikach. Znajduje się na jednym ze wzgórz, skąd rozciąga się piękna panorama na miasto. A drugim powodem jest wyjątkowa biblioteka w środku, którą na pewno warto zobaczyć.

Praga – gdzie zjeść?

  1. U Rotundy – knajpa w prawdziwym czeskim klimacie. Mimo lokalizacji blisko centrum, ceny są bardzo niskie.
  2. BeerGeekBar – Czechy piwem stoją, a to jeden z najlepszych multitapów w okolicy. 30 kranów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie
  3. Nase Maso – malutki lokalik, gdzie wydawane są dania. Często trzeba czekać w kolejce, ale na pewno warto, bo jedzenie jest przepyszne. Cheeseburger z wołowiną to coś co koniecznie powinniście zamówić.

Wymienić wszystkie wspaniałe miejsca w Pradze nie sposób. Praga zachwyca ilością zabytków, pięknem widoków, a także raczy nas smakami swej kuchni. Na pewno macie swoje ulubione miejsca w stolicy Czech, bądź takie, które znajdują się na liście do zobaczenia. I pamiętajcie, że bilety.pl umożliwiają Wam tanie połączenia autobusowe do Pragi.

*ceny biletów oraz rozkłady są dostępne w momencie pisania artykułu. Aktualne ceny oraz połączenia znajdziesz zawsze na naszej stronie