Bilety autokarowe Poznań – Mińsk

Znajdź najtańsze autokary na trasie Poznań – Mińsk

Wyszukiwarka bilety.pl – to proste!

Znajdź najtańsze połączenia autokarowe na trasie Poznań – Mińsk korzystając z portalu bilety.pl. To prosta, nowoczesna i intuicyjna wyszukiwarka, która pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musisz już przeglądać wielu stron internetowych, aby porównywać oferty i w końcu znaleźć najlepszą. Wystarczy, że wpiszesz miasto początkowe i docelowe, datę wyjazdu i powrotu, a bilety.pl pokaże Ci wszystkie dostępne opcje w jednym miejscu. Możesz tu jednocześnie porównać ceny, godziny, przewoźników i oferowany komfort podróży, a następnie wybrać tę opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Skorzystaj także z filtrów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania według własnych preferencji.

Niezależnie od tego, czy szukasz taniego biletu na weekendowy wypad, czy planujesz dłuższą podróż służbową lub wakacyjną na terenie Europy, znajdziemy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Nie czekaj, sprawdź już dziś, jak łatwo i szybko możesz kupić bilet autokarowy do miasta Mińsk na bilety.pl. Dołącz do naszych zadowolonych klientów, którzy skorzystali z usług bilety.pl i podróżuj z nami bezpiecznie, wygodnie i tanio.

Poznań – informacje turystyczne

Poznań jest miastem położonym w zachodniej Polsce, nad rzeką Wartą. Znany jest ze swojej dawnej roli jako miejsce chrztu Polski. Poznań jest też miastem o bogatej kulturze i gospodarce, będącym ośrodkiem wielu targów, festiwali i imprez sportowych. W Poznaniu można zobaczyć wiele atrakcji turystycznych, takich jak Stary Rynek, Ratusz, Ostrów Tumski, Zamek Królewski, Brama Poznania, Stary Browar czy Palmiarnia.

Poznań – dworzec autobusowy

Dworzec autobusowy w Poznaniu znajduje się przy ul. Stanisława Matyi 2. Również tam mieści się dworzec kolejowy Poznań Główny, a także Galeria Avenida.

Poznań – co zobaczyć?

  1. Zamek Królewski w Poznaniu – zbudowany prawdopodobnie przez Przemysła I bądź II, a po zniszczeniach z II WŚ zrekonstruowany i teraz nazywany przez wielu „Zamkiem Gargamela”. Na wieży zamku znajduje się punkt widokowy na miasto.
  2. Stary Rynek – większość z nas kojarzy poznański rynek z koziołkami. I słusznie, bo w zabytkowym ratuszu codziennie od 12:00 pokaz dają dwa blaszane koziołki, które uderzają się głowami 12 razy. A po obu jego stronach zobaczymy piękne domy budnicze.
  3. Stary Browar – dawny browar Huggera. Miejsce niezwykłe jak na galerię handlową, gdyż znajdziemy tu sale teatralne, ośrodek tańca, wystawy sztuki. W pobliżu Galerii Stary Browar znajduje się też dużo parków i lokali gastronomicznych.
  4. Ostrów Tumski – lub też Wyspa Tumska. Nie tylko najstarsze miejsce w Poznaniu, ale również w Polsce! Najważniejszą atrakcją, z której widać Ostrów Tumski jest Muzeum Brama Poznania, z którego dowiesz się o początkach naszego kraju.
  5. Palmiarnia – tysiące pięknych roślin oraz tropikalny klimat – właśnie ta poznańska jest największą palmiarnią w Polsce, a spacer po niej to jak wyprawa do ciepłych krajów. Znajduje się w Parku Wilsona.

Poznań – gdzie zjeść?

  1. Szczaw i Mirabelki – królestwo smaku dla wegan, ale nawet Ci, którzy jedzą mięso, pamiętają te restaurację po latach i zawsze tam wracają po nowe pomysły kulinarne.
  2. Modra Kuchnia – tradycyjne dania podane w nieco nowej odsłonie. Bardzo klimatyczna restauracja, do tego świetna obsługa, Modrowa kaczka w pyzie oraz wiśniach czy pierożki z kiszonego buraka z kozim serkiem – potraw jest tyle, że chciałoby się spróbować każdej.
  3. Piwna Stopa – Poznań to świetne miejsce do spróbowania kraftowych piw. Zarówno tych polskich, jak i zagranicznych, a Piwna Stopa oferuje aż 16 kranów. Fajny brytyjski, wystrój oraz pyszne hot-dogi (również vege).

Mińsk – informacje turystyczne

Mińsk jest stolicą i największym miastem Białorusi. Znany jest ze swojej roli w historii regionu, będąc miejscem wielu ważnych wydarzeń politycznych i społecznych. Jest również miastem nowoczesnym i rozwijającym się, oferującym wiele możliwości gospodarczych, kulturalnych i edukacyjnych. W Mińsku można podziwiać wiele atrakcji turystycznych, takich jak Biblioteka Narodowa Białorusi, Plac Zwycięstwa, Twierdza Mińska, Cerkiew Wszystkich Świętych, Plac Niepodległości, Opera i Balet Narodowy, czy Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Białoruś – informacje wizowe

CEL TURYSTYCZNY:

Od 2 marca 2023 r. do 31 grudnia 2024 r. obywatele Polski mogą wjechać na teren Białorusi bez wiz, przez wszystkie przejścia graniczne na granicy UE z Republiką Białorusi. Obywatele polscy będą mogli bez wiz przebywać na Białorusi przez okres 90 dni w ciągu roku kalendarzowego w celach turystycznych.

Przy wjeździe podróżni są zobowiązani do posiadania:

  • ważnego dokumentu podróży;
  • ubezpieczenia zdrowotnego;
  • białoruskiej polisy ubezpieczenia granicznego, bądź polis ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych lub rosyjskiej polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych

Więcej aktualnych informacji zawsze sprawdzisz na gov.pl

Mińsk – przystanek autobusowy

Przystanek autobusowy zlokalizowany jest na dworcu centralnym w Mińsku przy ulicy Bobrujskaja 6. Budynek zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta.

Mińsk – jak dojechać?

Autobusy do Mińska na Białorusi odjeżdżają codziennie. Najwięcej połączeń autobusowych do Mińska jest z Warszawy, w zasadzie co kilka godzin. Najbardziej polecamy połączenia przewoźników Biacomex S.A. oraz Ecolines. Podróż z Warszawy do Mińska zajmie nam od 10 do ok. 14 godzin.

Mińsk – co zobaczyć?

  • Plac Zwycięstwa – największym i najbardziej dominującym budynkiem na placu jest Dom Rządowy, ogromny budynek w stylu radzieckim, a przed nim równie wielki pomnik Lenina. Znajdują się tu także budynki magistratu oraz uniwersytetu mińskiego, a także hotel Mińsk. Dla kontrastu radzieckiego stylu, zobaczymy także kościół św. Szymona i Heleny, zwany potocznie czerwonym kościołem.
  • Biblioteka Narodowa – uznany za jeden z najciekawszych, współczesnych budynków na świecie. Intrygująca, futurystyczna architektura.
  • Wrota Mińska – budynek, który wita nas tuż po przyjeździe do Mińska. Dwie socrealistyczne, ogromne wieże. Na jednej z nich znajduje się największy zegar na Białorusi, na drugiej herb partii.
  • Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – czyli muzeum drugiej wojny światowej, która dla Sowietów trwała od 1941 do 1944 roku. Ma nowy budynek z 2014, znajduje się tam wiele obiektów i sal wystawowych, poświęconych pełnej propagandzie sukcesu i zwycięstwa Armii Czerwonej.

Popularne połączenia z miasta Poznań

Popularne połączenia do miasta Mińsk