Bilety autokarowe Mińsk

Mińsk – informacje turystyczne

Mińsk jest stolicą i największym miastem Białorusi. Znany jest ze swojej roli w historii regionu, będąc miejscem wielu ważnych wydarzeń politycznych i społecznych. Jest również miastem nowoczesnym i rozwijającym się, oferującym wiele możliwości gospodarczych, kulturalnych i edukacyjnych. W Mińsku można podziwiać wiele atrakcji turystycznych, takich jak Biblioteka Narodowa Białorusi, Plac Zwycięstwa, Twierdza Mińska, Cerkiew Wszystkich Świętych, Plac Niepodległości, Opera i Balet Narodowy, czy Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Białoruś – informacje wizowe

CEL TURYSTYCZNY:

Od 2 marca 2023 r. do 31 grudnia 2024 r. obywatele Polski mogą wjechać na teren Białorusi bez wiz, przez wszystkie przejścia graniczne na granicy UE z Republiką Białorusi. Obywatele polscy będą mogli bez wiz przebywać na Białorusi przez okres 90 dni w ciągu roku kalendarzowego w celach turystycznych.

Przy wjeździe podróżni są zobowiązani do posiadania:

  • ważnego dokumentu podróży;
  • ubezpieczenia zdrowotnego;
  • białoruskiej polisy ubezpieczenia granicznego, bądź polis ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych lub rosyjskiej polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych

Więcej aktualnych informacji zawsze sprawdzisz na gov.pl

Mińsk – przystanek autobusowy

Przystanek autobusowy zlokalizowany jest na dworcu centralnym w Mińsku przy ulicy Bobrujskaja 6. Budynek zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta.

Mińsk – jak dojechać?

Autobusy do Mińska na Białorusi odjeżdżają codziennie. Najwięcej połączeń autobusowych do Mińska jest z Warszawy, w zasadzie co kilka godzin. Najbardziej polecamy połączenia przewoźników Biacomex S.A. oraz Ecolines. Podróż z Warszawy do Mińska zajmie nam od 10 do ok. 14 godzin.

Mińsk – co zobaczyć?

  • Plac Zwycięstwa – największym i najbardziej dominującym budynkiem na placu jest Dom Rządowy, ogromny budynek w stylu radzieckim, a przed nim równie wielki pomnik Lenina. Znajdują się tu także budynki magistratu oraz uniwersytetu mińskiego, a także hotel Mińsk. Dla kontrastu radzieckiego stylu, zobaczymy także kościół św. Szymona i Heleny, zwany potocznie czerwonym kościołem.
  • Biblioteka Narodowa – uznany za jeden z najciekawszych, współczesnych budynków na świecie. Intrygująca, futurystyczna architektura.
  • Wrota Mińska – budynek, który wita nas tuż po przyjeździe do Mińska. Dwie socrealistyczne, ogromne wieże. Na jednej z nich znajduje się największy zegar na Białorusi, na drugiej herb partii.
  • Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – czyli muzeum drugiej wojny światowej, która dla Sowietów trwała od 1941 do 1944 roku. Ma nowy budynek z 2014, znajduje się tam wiele obiektów i sal wystawowych, poświęconych pełnej propagandzie sukcesu i zwycięstwa Armii Czerwonej.

Znajdź najtańsze połączenia autobusowe z i do miasta Mińsk

Szybko, tanio i… do celu

Masz wybrany termin i docelową lokalizację, ale nie wiesz, którego przewoźnika wybrać? Skorzystaj z naszej intuicyjnej wyszukiwarki połączeń autokarowych, porównaj ofertę dostępnych firm transportowych i wybierz najlepszy przejazd z lub do miasta Mińsk. W aplikacji będziesz mieć dostęp do szczegółów podróży i biletu, którego nie musisz drukować. Wystarczy, że pokażesz go kierowcy. Proste? Zatem, pakuj walizki i odjazd!

Podróżuj komfortowo

Autokary naszych przewoźników wyposażone są w klimatyzację, toaletę oraz przestronne siedzenia, wszystko po to, aby podróż upłynęła Ci w jak najlepszych warunkach. Dostęp do sieci WI-FI na pokładzie zapewni Ci internetowej rozrywki, a dzięki gniazdkom elektrycznym możesz zapomnieć o rozładowanym sprzęcie.

Bezpieczeństwo

Nowoczesna flota autokarowa naszych przewoźników gwarantuje bezpieczeństwo podróży. Pojazdy regularnie poddawane są testom bezpieczeństwa oraz przeglądom technicznym. Nie martw się, dbamy o wszystko za i dla Ciebie!

Popularne połączenia z miasta Mińsk

Popularne połączenia do miasta Mińsk