Bilety autokarowe Mińsk – Wrocław

Znajdź najtańsze autokary na trasie Mińsk – Wrocław

Wyszukiwarka bilety.pl – to proste!

Znajdź najtańsze połączenia autokarowe na trasie Mińsk – Wrocław korzystając z portalu bilety.pl. To prosta, nowoczesna i intuicyjna wyszukiwarka, która pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musisz już przeglądać wielu stron internetowych, aby porównywać oferty i w końcu znaleźć najlepszą. Wystarczy, że wpiszesz miasto początkowe i docelowe, datę wyjazdu i powrotu, a bilety.pl pokaże Ci wszystkie dostępne opcje w jednym miejscu. Możesz tu jednocześnie porównać ceny, godziny, przewoźników i oferowany komfort podróży, a następnie wybrać tę opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Skorzystaj także z filtrów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania według własnych preferencji.

Niezależnie od tego, czy szukasz taniego biletu na weekendowy wypad, czy planujesz dłuższą podróż służbową lub wakacyjną na terenie Europy, znajdziemy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Nie czekaj, sprawdź już dziś, jak łatwo i szybko możesz kupić bilet autokarowy do miasta Wrocław na bilety.pl. Dołącz do naszych zadowolonych klientów, którzy skorzystali z usług bilety.pl i podróżuj z nami bezpiecznie, wygodnie i tanio.

Mińsk – informacje turystyczne

Mińsk jest stolicą i największym miastem Białorusi. Znany jest ze swojej roli w historii regionu, będąc miejscem wielu ważnych wydarzeń politycznych i społecznych. Jest również miastem nowoczesnym i rozwijającym się, oferującym wiele możliwości gospodarczych, kulturalnych i edukacyjnych. W Mińsku można podziwiać wiele atrakcji turystycznych, takich jak Biblioteka Narodowa Białorusi, Plac Zwycięstwa, Twierdza Mińska, Cerkiew Wszystkich Świętych, Plac Niepodległości, Opera i Balet Narodowy, czy Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Białoruś – informacje wizowe

CEL TURYSTYCZNY:

Od 2 marca 2023 r. do 31 grudnia 2024 r. obywatele Polski mogą wjechać na teren Białorusi bez wiz, przez wszystkie przejścia graniczne na granicy UE z Republiką Białorusi. Obywatele polscy będą mogli bez wiz przebywać na Białorusi przez okres 90 dni w ciągu roku kalendarzowego w celach turystycznych.

Przy wjeździe podróżni są zobowiązani do posiadania:

  • ważnego dokumentu podróży;
  • ubezpieczenia zdrowotnego;
  • białoruskiej polisy ubezpieczenia granicznego, bądź polis ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych lub rosyjskiej polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych

Więcej aktualnych informacji zawsze sprawdzisz na gov.pl

Mińsk – przystanek autobusowy

Przystanek autobusowy zlokalizowany jest na dworcu centralnym w Mińsku przy ulicy Bobrujskaja 6. Budynek zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta.

Mińsk – jak dojechać?

Autobusy do Mińska na Białorusi odjeżdżają codziennie. Najwięcej połączeń autobusowych do Mińska jest z Warszawy, w zasadzie co kilka godzin. Najbardziej polecamy połączenia przewoźników Biacomex S.A. oraz Ecolines. Podróż z Warszawy do Mińska zajmie nam od 10 do ok. 14 godzin.

Mińsk – co zobaczyć?

  • Plac Zwycięstwa – największym i najbardziej dominującym budynkiem na placu jest Dom Rządowy, ogromny budynek w stylu radzieckim, a przed nim równie wielki pomnik Lenina. Znajdują się tu także budynki magistratu oraz uniwersytetu mińskiego, a także hotel Mińsk. Dla kontrastu radzieckiego stylu, zobaczymy także kościół św. Szymona i Heleny, zwany potocznie czerwonym kościołem.
  • Biblioteka Narodowa – uznany za jeden z najciekawszych, współczesnych budynków na świecie. Intrygująca, futurystyczna architektura.
  • Wrota Mińska – budynek, który wita nas tuż po przyjeździe do Mińska. Dwie socrealistyczne, ogromne wieże. Na jednej z nich znajduje się największy zegar na Białorusi, na drugiej herb partii.
  • Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – czyli muzeum drugiej wojny światowej, która dla Sowietów trwała od 1941 do 1944 roku. Ma nowy budynek z 2014, znajduje się tam wiele obiektów i sal wystawowych, poświęconych pełnej propagandzie sukcesu i zwycięstwa Armii Czerwonej.

Wrocław – informacje turystyczne

Wrocław jest pięknym, i zielonym miastem położonym na południowym zachodzie Polski, nad rzeką Odrą. W 2016r. Wrocław był stolicą kultury europejskiej. Wrocław jest też miastem stu mostów i tysiąca krasnali, które są symbolem jego niezależności i kreatywności. W głównym mieście województwa dolnośląskiego można zobaczyć wiele atrakcji turystycznych, takich jak Rynek, Ostrów Tumski, Hala Stulecia, Panorama Racławicka, Zamek Królewski, wrocławskie Zoo z Afrykarium, Jatki, Kolejkowo – największy model kolejki w skali H0, wspomniane wcześniej wrocławskie Krasnale, które są rozsiane po całym mieście, czy Ogród Japoński.

Popularne połączenia z miasta Mińsk

Popularne połączenia do miasta Wrocław