Znajdź najtańsze autokary na trasie Lublin – Paryż
Wyszukiwarka bilety.pl – to proste!
Znajdź najtańsze połączenia autokarowe na trasie Lublin – Paryż korzystając z portalu bilety.pl. To prosta, nowoczesna i intuicyjna wyszukiwarka, która pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musisz już przeglądać wielu stron internetowych, aby porównywać oferty i w końcu znaleźć najlepszą. Wystarczy, że wpiszesz miasto początkowe i docelowe, datę wyjazdu i powrotu, a bilety.pl pokaże Ci wszystkie dostępne opcje w jednym miejscu. Możesz tu jednocześnie porównać ceny, godziny, przewoźników i oferowany komfort podróży, a następnie wybrać tę opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Skorzystaj także z filtrów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania według własnych preferencji.
Niezależnie od tego, czy szukasz taniego biletu na weekendowy wypad, czy planujesz dłuższą podróż służbową lub wakacyjną na terenie Europy, znajdziemy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Nie czekaj, sprawdź już dziś, jak łatwo i szybko możesz kupić bilet autokarowy do miasta Paryż na bilety.pl. Dołącz do naszych zadowolonych klientów, którzy skorzystali z usług bilety.pl i podróżuj z nami bezpiecznie, wygodnie i tanio.
Lublin – informacje turystyczne
Lublin jest miastem położonym we wschodniej części Polski, nad rzeką Bystrzyca. Znany jest ze swojej długiej i ciekawej historii, będąc niegdyś ważnym ośrodkiem politycznym, kulturalnym i religijnym. Lublin jest też miastem o bogatej kulturze i tradycji, będącym siedzibą wielu instytucji naukowych, artystycznych i społecznych. Można tu zobaczyć wiele pięknych zabytków, takich jak Zamek Lubelski, Brama Krakowska, Stare Miasto, Katedra Lubelska, muzeum Majdanek, Ogród Botaniczny czy Kaplica Świętego Trójcy.
Lublin – dworzec autobusowy
W chwili obecnej mamy jeszcze dwa główne dworce autobusowe w Lublinie. Dworzec autobusowy przy alei Tysiąclecia 6, który służył w Lublinie od lat, teraz jest stopniowo zastępowany przez nowy Dworzec Lublin przy ulicy Dworcowej 2. Coraz więcej przewoźników przenosi się na ten obiekt blisko dworca PKP, więc koniecznie sprawdźcie na bilecie, gdzie zatrzymuje się Wasz autobus.
Lublin – najważniejsze atrakcje
- Stare Miasto – najlepszym punktem wejścia na lubelską Starówkę jest Brama Krakowska. Dalej pospacerujcie do Rynku i podziwiajcie jego klimatyczne kamienice. Spróbujcie wejść na Wieżę Trynitarską, by mieć piękny widok z góry, bądź w budynku Trybunału Konstytucyjnego można wejść i przejść piwnicami pod ziemią.
- Muzeum Majdanek – w latach 1941 – 1944 znajdował się tu niemiecki obóz koncentracyjny, a jego właściwa nazwa brzmiała KL Lublin, a ta potoczna wzięła się od dzielnicy miasta – Majdan Tatarski. Co prawda są to krwawe dzieje na kartach historii, gdyż w obozie zginęła ponad połowa osób, które przez niego przeszły. Jest to jednak bardzo ważne miejsce do odwiedzenia.
- Ogród Botaniczny – jest to własnością Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie. Ogromna powierzchnia 21 ha robi wrażenie. Warto tutaj też zajrzeć za dodatkową opłatą do Dworu Kościuszków. Przez kilka godzin dziennie są otwarte szklarnie. Miejsca znajduje się nieco poza miastem, ale można tu dotrzeć autobusem miejskim.
- Muzeum Wsi Lubelskiej – niedaleko ogrodu botanicznego, więc warto połączyć te dwa miejsca. Zostało tu przeniesionych sporo obiektów z całej Lubelszczyzny. Najnowszą częścią jest tzw. Miasteczko Prowincjonalne, gdzie na jednej części rynku można znaleźć sklep, zakład fryzjerski i dentystyczny czy pocztę. To muzeum jest dość duże, więc spokojnie przeznaczcie na nie kilka godzin.
- Regionalne Muzeum Cebularza – Cebularz jest lokalnym przysmakiem, który ma charakter produktu regionalnego. Warto, więc zajrzeć do jego muzeum, by nauczyć się jak się go wyrabia i przy okazji upiec jednego dla siebie. Cebularz jest to placek z mąki pszennej, na który kładzie się cebulę wymieszaną z makiem.

Lublin – gdzie zjeść?
- Mandragora – w tym miejscu dowiecie czym są słynne „gęsie pipki” oraz spróbujecie innych, sztandarowych dań kuchni żydowskiej. Restauracja z duszą, mieszcząca się w zabytkowej kamienicy. Polecamy także skosztować lokalnych win.
- Zielony Talerzyk – jeśli jesteście fanami dań bezmięsnych, w tej restauracji na pewno znajdziecie coś dla siebie. Rozbudowana karta dań zaspokoi podniebienie nawet najbardziej wymagających wegetarian.
- Kuchnia Otwarta – miejsce na jedzenie o każdej porze – na śniadanie możecie zjeść tutaj pyszne pieczywo wypiekane na miejscu, wpaść na promocyjne lunche, a wieczorem na królewską kolację ze stekiem i wyborną kartą win.
Paryż – informacje turystyczne
Paryż jest stolicą i największym miastem Francji. Jest to również stolica światowej mody, miasto o wielkiej kulturze i sztuce oraz siedziba wielu słynnych muzeów, galerii, teatrów i oper. W Paryżu można zobaczyć wiele atrakcji turystycznych, takich jak Łuk Triumfalny, Bazylika Sacre-Coeur, Cmentarz Pere-Lachaise, muzeum d’Orsay czy Pola Elizejskie.
Paryż – co zobaczyć?
- Muzeum d’Orsay – bywają lata, iż w kategorii popularności muzeum to wyprzedza Wieżę Eiffla czy Luwr. Zobaczycie tutaj dzieła takich wielkich malarzy jak Claude Monet, Edouard Manet, Vincent Van Gogh czy inne wielkie nazwiska świata sztuki.
- Łuk Triumfalny – jedna z wizytówek Paryża. Inicjatorem budowli był sam Napoleon, a budowla miała, za przykładem Rzymian, uczcić francuskie zwycięstwa militarne. Po zakupie biletu mamy możliwość zobaczyć wystawę w środku budowli oraz wejść na taras.
- Pola Elizejskie – Avenue des Champs-Élysées – najbardziej reprezentacyjna ulica Paryża. Znajdziemy tu sklepy najdroższych marek oraz restauracje, a także wystawa producenta aut Renault, a także oficjalny sklep Disneya.
- Bazylika Sacre-Coeur – położona na wzgórzu Montmartre świątynia, która przez wielu mieszkańców bywa nazywana 'bezą”, wstęp do świątyni jest bezpłatny, za wyjątkiem kopuły, gdzie rozpościera się piękny widok na miasto. Samo wnętrze jest dość skromne.
- Cmentarz Pere-Lachaise – druga z ważnych paryskich nekropolii, po cmentarzu Montmartre, gdzie pochowano Fryderyka Chopina oraz Józefa Wysockiego. Znajdziemy tu także grób Jima Morrisona, wokalisty The Doors, który zaskakująco zmarł w Paryżu w 1971 r.

Paryż – gdzie zjeść?
- Cafe des 2 Moulins – wstąpcie do tej kawiarni jak urocza Amelie ze słynnego filmu. Miejsce nadal funkcjonuje i można tu poczuć filmowy klimat oraz skosztować pysznej kawy i kremu brullee.
- Rue Mouffetard – znana ulica w 5 dzielnicy, która wyłączona jest z ruchu samochodowego, a wzdłuż niej mamy mnóstwo knajpek, z przeróżnych stron świata. od Libanu, przez Grecję, japońskie sushi czy meksykańskie tacos w bardzo przystępnych cenach.
- Bouillon Chartier – jeśli chcecie spróbować wyśmienitych ślimaków po burgundzku, ustawcie się koniecznie w kolejce do tego miejsca, gdyż lokal tradycyjnie nie przyjmuje rezerwacji, a wizyta tutaj to prawdziwy rytuał, również wśród Francuzów.