Weekendowe wypady autokarem (Ryga – Łotwa)

Ciepłe dni wakacyjne w pełni. To doskonała szansa, by wybrać się na północ, gdzie zimowe miesiące nie pozwalają na całkowite odkrycie piękna tych krajów. Przez cały sezon wypoczynkowy  będziemy podpowiadać Wam, jakie kierunki wybrać, by przez te wakacje zwiedzić jak najwięcej, a zapłacić jak najmniej, korzystając z porównywarki cen na bilety.pl.
Ryga często nazywana jest perłą krajów nadbałtyckich. Stolica Łotwy położona jest w samym środku regionu nadbałtyckiego, dzięki czemu łatwo się do niej dostać również z Polski. Chcąc podróżować tanio, warto kupić bilet autobusowy do Rygi z Białegostoku bądź Warszawy. Pokażemy Wam dostępne opcje połączenia, a także czego nie można przeoczyć, będąc w tym mieście. Dla fanów kuchni pokażemy miejsca, gdzie warto zatrzymać się na obiad.

Bilety autokarowe do Rygi

Podróż z Białegostoku do Rygi trwa około 10h. Dogodne i tanie połączenie do Rygi posiada w swojej ofercie firma Ecolines. Bilet kosztuje 144zł.

  1. Wyjazd 1;10 Białystok (Dworzec autobusowy) – przyjazd do Rygi o godz. 11;45 (Dw. autobusowy Pragas 1) – Zarezerwuj!

Ryga – Białystok autobusem

Nocny autobus z Rygi do Białegostoku rusza z Dworca autobusowego przy ul. Pragas 1 w Rydze o godz. 18;30, wówczas jesteśmy nad ranem w Białystoku. Dobre połączenie, które pozwala nam zaoszczędzić na 1 noclegu. Bilet również w cenie 144zł.

  1. Wyjazd 18:30 Ryga (Dw. autobusowy Pragas 1) – przyjazd do Białegostoku o godz. 3:05 (Dworzec Autobusowy) – Zarezerwuj!

Bilet w dwie strony do Rygi to koszt 288zł. Co ciekawe, latem mamy do dyspozycji bardzo długi dzień, bo zachodem słońca możemy się zachwycać dopiero po godz. 22, więc mamy dużo czasu na zwiedzanie Rygi za dnia. A jeżeli chcemy też odpocząć od miejskiego zgiełku i poleżeć nad Morzem Bałtyckim, warto wybrać się pociągiem bądź rowerem do Jurmali, która kiedyś była częścią stolicy Łotwy. Dla tych, którzy jeszcze zwlekają z decyzją o wyjeździe, polecamy wejście na portal bilety,pl i rezerwację biletów autobusowych do Rygi. Miasto okazuje się być pełne podróżniczych niespodzianek, które koniecznie powinniście sobie zafundować. Kilka z nich znajdziecie w poniższym tekście, a pozostałe na pewno odkryjecie na własną rękę.

Nocleg

Jeśli to możliwe, na nocleg zatrzymajcie się na Starym Mieście, to pozwoli poczuć klimat tego miasta. Oczywiście jest to odrobinę droższa opcja, natomiast zdecydowanie tańsze obiekty znajdziecie poza starówką, My wybraliśmy opcję pośrednią, czyli Mosaic Hotel, znajdujący się ok. 10 min pieszo od Starego Miasta, a za pokój 2osobowy w ofercie sezonowej zapłacimy 260zł.

Co zobaczyć w Rydze?

  1. Jurmała – zaczynamy nietypowo, bo od miejscowości teoretycznie położonej poza Rygą. Jednak niegdyś, ten nadmorski kurort był częścią miasta, teraz jest miejscem gdzie mieszkańcy odpoczywają nad Morzem Bałtyckim. Przyjazd pociągiem kosztuje zaledwie 2 euro i zajmie nam 40min, ale zdecydowanie bardziej polecamy przyjechać tu rowerem. Z Rygi prowadzi tu ścieżka rowerowa.
  2. Stare Miasto – punkt tak oczywisty, że wydawać by się mogło, że nie trzeba o nim wspominać, jednak wpisana na listę UNESCO dzielnica Vecrīga jest tak oszałamiająca, że koniecznie trzeba przespacerować się każdą jej uliczką. My szczególnie sugerujemy aby wybrać się tam wieczorem, gdzie klimatu dodają światła latarni.
  3. Panorama miasta – przepiękny widok na Rygę rozpościera się z wieży Kościoła Św. Piotra. Co prawda wejście na wieżę kosztuje 6 euro, ale dla tych wspaniałych widoków można nieco uszczuplić swój wakacyjny budżet
  4. Park Bastejkalna – urocze miejsce, pełne zieleni, można w nim znaleźć ochłodę, a także wynająć łódkę bądź dołączyć do zorganizowanego rejsu, gdzie na początku płyniemy wąskim kanałem, a potem wypływamy na rzekę Dźwinę.
  5. Tallinas Ielas Kvartals – alternatywne miejsce dla miłośników street artu, dobrych imprez czy pubów. Ciekawie zaaranżowana przestrzeń na świeżym powietrzu, którą może nie do końca łatwo znaleźć, ale na pewnowarto zobaczyć.

Ryga – gdzie zjeść?

  1. Ezitis Migla – to sieć kawiarni i barów, które znajdziemy w całym mieście. Są zwykle ciekawie urządzone i mają klimatyczne wnętrza. Warto urządzić sobie spacer i znaleźć kilka tych lokali, a także dostrzec osobliwe różnice.
  2. Targowisko Centralne – warte odwiedzenia nie tylko ze względów kulinarnych, ale także historycznych. A czego można spróbować? Na ponad 3000 stanowisk dostaniecie ogromną ilość kiszonek, chlebów czy ryb. Spróbujcie też narodowej potrawy czyli śledzia z twarogiem!
  3. Parunāsim kafe’teeka – reklamowana jako najbardziej romantyczne miejsce w Rydze, jeśli odbywacie tę podróż we dwoje, przekonajcie się sami, nawet jeśli podróżujecie samotnie to smak kawy i ciast na pewno Was nie zawiodą.

Czy Ryga jest najbardziej kolorową i interesującą stolicą spośród trójki krajów nadbałtyckich? Musicie się o tym przekonać sami, rezerwując bilet do Rygi na naszym portalu. To miasto na pewno Was nie rozczaruje, a jeśli lubicie uczestniczyć w lokalnych wydarzeniach, zawsze możecie sprawdzić co aktualnie dzieje się na stronie LiveRiga. Nas Ryga urzekła – jest to idealne miejsce na połączenie aktywnego zwiedzania z odpoczynkiem na plaży. W dodatku wciąż nie ma tutaj tłumu turystów jak w innych europejskich stolicach. Zaglądajcie na portal bilety.pl w poszukiwaniu inspiracji oraz oczywiście tanich biletów autobusowych. i już nie możemy doczekać się kolejnej wyprawy jeszcze dalej, tym razem oczywiście do Tallina, by ostatecznie zdecydować, która z tych 3 stolic jest najpiękniejsza.