Polska jest najpiękniejsza – Toruń

Podróżujemy po całym świecie, marząc o najodleglejszych zakątkach, szukając najbardziej egzotycznych ofert wakacji. Świat jest na wyciagnięcie ręki i nawet wyjazdy autobusowe za granicę stały się bardzo tanie. Z tych, jak i wielu innych powodów, zapominamy jak wiele do zaoferowania ma Polska. Warto również odkrywać perły, jakie skrywa nasz kraj. Poznawać go i doceniać jego piękno, zwłaszcza, jeśli nasz budżet nie pozwala na dalekie wyjazdy, nie ma potrzeby go nadwyrężać. W Polsce również znajdziemy piękne plaże, górskie szczyty i dziką przyrodę, a także piękną architekturę. W seriach Polska jest najpiękniejsza zapraszamy na podróże autobusowe po naszej ojczyźnie. Dzisiaj ruszamy na szlak śladami Kopernika i odwiedzamy jedną z dwóch stolic województwa kujawsko – pomorskiego – Toruń.

Bilety autokarowe do Torunia

Pod lupę bierzemy niedawno otwartą linię, która łączy Toruń i Medykę, dzięki której teraz możemy bezpośrednio dotrzeć z Lublina do Torunia. Z nowego dworca metropolitalnego w Lublinie mamy jedno połączenie do Torunia w korzystnej cenie:

  1. Lublin (Dw. Metropolitalny) odjazd 12:40 – przyjazd 19;30 Toruń (Dw. autobusowy) – czas podróży 7h – cena 67,99zł* – Zarezerwuj!

Toruń – Lublin autobusem

Do dyspozycji mamy poranne połączenie z Torunia, które pozwala nam na wylądowanie w Lublinie już wczesnym popołudniem.

  1. Toruń (Dw. autobusowy) odjazd 6:00 – przyjazd 12:45 Lublin (Dw. Metropolitalny) – czas podróży 7h – cena 67,99 zł – Zarezerwuj!

Za bilet w obie strony możemy zapłacić nawet poniżej 140zł. Podróż to zaledwie 7h w jedną stronę i jest to najszybsze bezpośrednie połączenie pomiędzy tymi miastami. Tanich biletów i okazji cenowych poszukujcie na bilety.pl. Toruń ma tak wiele do zaoferowania turystom, że z pewnością jedna wizyta nie wystarczy – trzeba poświęcić o wiele więcej czasu, by zobaczyć chociaż najważniejsze atrakcje  turystyczne w tym interesującym mieście. Można za mapę przyjąć trasę Toruńskiej Trasy Filmowej  która obejmuje zabytki, pojawiające się w produkcjach filmowych! Więcej poczytacie na tej stronie. Nie czekajmy zatem dłużej, ruszajmy odkrywać Toruń.

Nocleg

Z pewnością nie zostać na noc w Toruniu to grzech, a Barka Atena oferuje nam niezwykłe wspomnienia i nocleg na statku. Już sama możliwość przeniesienia się na łajbę z poprzedniej epoki to wspaniała przygoda, Do tego świetna lokalizacja, bo od Rynku Staromiejskiego dzieli nas tylko 400m. Jest to ciekawa alternatywna dla typowych hoteli.

Toruń – co zobaczyć?

  1. Kepa Bazarowa – rezerwat przyrody, który stanowi najbardziej zieloną część miasta. Dawniej znajdował się tutaj drewniany most, co prawda została z niego tylko platforma, ale można z niej  podziwiać przepiękną panoramę miasta.
  2. Muzeum Toruńskiego Piernika – tutaj odkryjecie wszystkie zagadki i tajemnice tego lokalnego specjału. Poza tym o każdej pełnej godzinie można dołączyć do warsztatów i przygotować własnoręcznie pierniki. We wtorki wstęp jest bezpłatny.
  3. Staromiejski i Nowomiejski Rynek – w średniowieczu obok siebie funkcjonowały Stare i Nowe Miasto Toruń. Wokół tych głównych placów mieszczą się najważniejsze zabytki, wspaniałe restauracje czy muzea.
  4. Rejsy widokowe po Wiśle – organizowane przez Toruńskich flisaków. Wierne repliki tradycyjnych łodzi wiślanych to wspaniałe doświadczenie, a także lekcja historii tego zawodu. Rejsy są organizowane kilka razy dziennie – śniadaniowe, na zachód słońca czy nocne.
  5. Olenderski Park Etnograficzny – znajduje się w Wielkiej Nieszawce, nieopodal Torunia. Można tutaj dotrzeć również komunikacją miejską z centrum miasta. W tym miejscu możemy zobaczyć jak wyglądały chaty bogatego chłopstwa z początku XX w.

Toruń – gdzie zjeść?

  1. Zapiekanki u Eli – kultowe miejsce na mapie Torunia, które działa już od ponad 40 lat. Pyszne zapiekanki, a także hot-dogi z pieczarkami. Samo miejsce wciąż podtrzymuje klimat dawnych lat.
  2. monka – restauracja mieści się w XVIII-wiecznym, barokowym spichlerzu, a w menu znajdziemy tradycje kulinarne Kujaw. Na miejscu wypiekane są podpłomyki a ponadto nasze podniebienie możemy uraczyć kopytkami z pesto z czosnku niedźwiedziego, a do tego różnorakie wina z polskich winnic.
  3. Klubokawiarnia PERS – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, od lokalnych piw po kolorowe oranżady, a także zestawy śniadaniowe. Oprócz tego wiele wydarzeń w weekendy – występy Dj’ów czy pchle targi.

Z piernikami w dłoni ruszamy odkrywać gotyckie budowle Torunia. Mamy możliwość przenieść się w świat astronomii śladami Mikołaja Kopernika, a także cofnąć się w czasie do nadwiślańskiej wsi z początku XX w. Możemy również poszukać współczesnej i alternatywnej sztuki, oraz zatrzymać się w kawiarniach czy restauracjach z tradycyjnym kujawskim jedzeniem. Z naturą spotkamy się na rejsie po Wiśle, a na jej łonie odpoczniemy, na Kępie Bazarowej. To wszystko w jednym polskim mieście! Bilety.pl zaprasza Was do Torunia i podpowiada jak znaleźć tanie bilety autobusowe. Zdecydowanie jest to miasto nie na jeden, a wiele wolnych weekendów.

Autor: Karol Dzieciątko
Pasjonat podróży, w szczególności tych autobusowych.
Masz uwagi, komentarze, inspiracje? Napisz do mnie na karol@aura.pl