Magiczne Targi Bożonarodzeniowe w Europie

Święta Bożego Narodzenia to czas magii, ciepła i rodzinnego, wspólnie spędzanego czasu. Jednym z dobrych sposobów na poczucie tego niezwykłego klimatu jest podróżowanie autokarem po Europie. Dzięki temu środkowi transportu wygodnie odwiedzisz urocze i klimatyczne Targi Bożonarodzeniowe oraz odkryjesz nieoczywiste atrakcje turystyczne w pięknej, zimowej scenerii. Pierwszą część naszego małego rankingu możecie znaleźć tutaj. Zaczynamy zatem część drugą!

Bazylea – szwajcarska uczta dla zmysłów

Targi Bożonarodzeniowe w Bazylei oferują prawdziwą ucztę dla zmysłów. Oprócz tradycyjnych stoisk oferujących ozdoby choinkowe, rękodzieła i przysmaki, warto zwrócić uwagę na „Basler Läckerli” – słodkie, migdałowe ciasteczka charakterystyczne dla tego regionu. Jednak to nie jedyna atrakcja Bazylei. Miasto oferuje także przepiękne Muzeum Sztuki (Kunstmuseum), gdzie można podziwiać dzieła takich artystów jak Pablo Picasso czy Marc Chagall. Spacer po malowniczym Starym Mieście i nad brzegiem Renu również  gwarantuje niezapomniane przeżycia.

Bazylea

Gdańsk – nadmorski Targ Bożonarodzeniowy

Polskie wybrzeże, a szczególnie Gdańsk to miasto, które w okresie Bożego Narodzenia staje się prawdziwą bajką przyciągającą turystów z całego świata. Oprócz zwiedzania stoisk Bożonarodzeniowych zlokalizowanych w Targu Węglowym, warto udać się na niezwykłą wystawę prezentującą polską historię Świąt Bożego Narodzenia w Gdańskim Muzeum Narodowym. Dla miłośników architektury gotyckiej, Bazylika Mariacka to absolutny must-see. Nie tylko można podziwiać jej piękno, ale także wspiąć się na wieżę, skąd rozciąga się przepiękny widok na miasto i Bałtyk. A jeśli wybierzesz się wieczorem na spacer po gdańskiej Starówce, zachwycą Cię ozdoby złożone z tysiąca światełek.

Gdańsk

Bożonarodzeniowy rozmach w Warszawie

Warszawa to serce Polski i miejsce, w którym Boże Narodzenie jest świętowane z ogromnym rozmachem. Oprócz Targów Bożonarodzeniowych na Starym Mieście, udaj się do Zamku Królewskiego oraz Pałacu Kultury i Nauki, które zachwycają swoją historią i architekturą. Warto również odwiedzić Łazienki Królewskie, gdzie w okresie świątecznym organizowane są koncerty kolęd i kiermasze. Nietypową atrakcją jest Muzeum Neonów, które prezentuje kultową historię z czasów PRL.

Targi Bożonarodzeniowe w Poznaniu

Poznań jest znany z jednego z najstarszych Targów Bożonarodzeniowych w Polsce. Główną atrakcją jest oczywiście przepięknie przystrojony Stary Rynek, na którym w trakcie odliczania godziny rozbłyskuje ogromna choinka. Miasto ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. Koniecznie odwiedź Katedrę św. Piotra i Pawła, gdzie będziesz podziwiać piękne, gotyckie sklepienia i rokokowe ołtarze. Z kolei Stary Browar jest miejscem, gdzie historia łączy się z nowoczesnością . W tym centrum handlowym (odrestaurowany kompleks dawnego browaru) znajdziesz butiki, restauracje i galerie sztuki.

Brukselski Targ Bożonarodzeniowy – uczta dla podniebienia

Targi Bożonarodzeniowe na Placu Świętej Katarzyny w Brukseli to raj dla każdego smakosza. Oprócz tradycyjnych stoisk oferujących pyszne przysmaki, warto spróbować słynnych frytek belgijskich i rozgrzać się gorącym, czekoladowym napojem (a jak dobrze wiemy, belgijska czekolada jest najlepsza!). Nieoczywistą atrakcją jest dzielnica Atomium, gdzie znajduje się futurystyczna konstrukcja przypominająca atom, a także Manneken Pis – znany na całym świecie symbol miasta przedstawiający pomnik małego chłopca, który w okresie świąt ubierany jest w różne kostiumy.

Boże Narodzenie we „Florencji nad Łabą”

Chodzi oczywiście o niemieckie Drezno, znane jako „Florencja nad Łabą,”, gdzie święta Bożego Narodzenia nabierają wyjątkowego blasku. Targi Bożonarodzeniowe w Dreznie oferują tradycyjne ozdoby, rękodzieło, słodkości i napoje grzane. Oprócz tego, warto odwiedzić zamek Królewski oraz Katedrę św. Trójcy, które są jednymi z najważniejszych symboli miasta. Nieco mniej oczywistą atrakcją jest nowo otwarta Frauenkirche, która została zrekonstruowana po zniszczeniach wojennych i teraz zachwyca swoim pięknem.

Święta po… gruzińsku

Tbilisi może nie być pierwszym miejscem, które kojarzy nam się z bożonarodzeniowym klimatem, ale właśnie ten fakt czyni je wyjątkowym. To egzotyczne miasto oferuje na bożonarodzeniowych targach nie tylko tradycyjne stoiska z regionalnymi przysmakami i rękodziełem, ale także kulturalne atrakcje. Oprócz wizyty na targach, odwiedź Narodowe Muzeum Sztuki, gdzie poznasz historię i kulturę Gruzji, a także cerkwie, muzea oraz urokliwą starówkę. Nieoczywistą atrakcją Tbilisi jest Narikala Fortress – zamek na wzgórzu, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto i rzekę Kurę.

A może Targ Bożonarodzeniowy we Włoszech?

Włochy to nie tylko miejsce, w którym można delektować się smakami kuchni śródziemnomorskiej. W urokliwym mieście Genua można odkryć włoską magię Bożonarodzeniową. Oprócz tradycyjnych przysmaków i rękodzieła, warto również odwiedzić Akwarium, które jest jednym z największych w Europie. Dla miłośników historii morskiej ciekawym punktem wycieczki będzie także Galeria Palazzo Spinola, gdzie znajdują się dzieła sztuki związane z historią miasta i jego malowniczym portem. Nietypową atrakcją jest Wielki Park Genoa, gdzie można odpocząć w otoczeniu zieleni i przyrody.

Wilno – Targi Bożonarodzeniowe pełne przepychu

Stolica Litwy to miejsce, gdzie Boże Narodzenie nabiera wyjątkowego, pełnego przepychu uroku. Oprócz tradycyjnych stoisk na Targach Bożonarodzeniowych, warto odwiedzić Katedrę św. Stanisława i św. Władysława, gdzie można podziwiać nie tylko piękno tej świątyni, ale także witraże i ołtarze. Nietypową atrakcją jest Park Pomników Socjalizmu, gdzie zobaczysz wiele rzeźb i pomników z okresu komunistycznego.

Wilno

Targi Bożonarodzeniowe w Maladze – inne niż wszystkie

Malaga to miejsce, gdzie Boże Narodzenie jest obchodzone inaczej niż w pozostałych europejskich miastach, ale równie magiczne. Wydarzenie jest oczywiście pełne klimatycznych stoisk z tradycyjnymi potrawami, ale także… dźwięków muzyki flamenco. Oprócz Targów Bożonarodzeniowych w Maladze, warto odwiedzić Muzeum Picassa, prezentujące prace słynnego artysty, który urodził się w tym mieście. Nietypową atrakcją jest Alcazaba – pałacowo-forteczny kompleks, który przypomina o muzułmańskim dziedzictwie Malagi. Po zakupach na targach warto także zrelaksować się na jednej z piękniejszych plaż – Costa del Sol.

Malaga

Podróżowanie autokarem na Targi Bożonarodzeniowe to wygodna opcja, która pozwala cieszyć się krajobrazami i atmosferą świąt. Autokary zapewniają komfort i elastyczność w podróżowaniu, a także pozwalają uniknąć stresu związanego z organizacją transportu. Zobacz jak przygotować się do podróży autokarem.

Na naszym portalu zakup biletów autokarowych staje się jeszcze łatwiejszy. Oferujemy dostęp do wielu tras i terminów podróży, co pozwala wygodnie zaplanować wyjazd. Zarezerwuj bilet autokarowy na naszej stronie i weź udział w niesamowitej podróży po europejskich Targach Bożonarodzeniowych, gdzie magia świąt otoczy Cię z każdej strony. To szansa na stworzenie wyjątkowych wspomnień świątecznych i przeżycie magii Bożego Narodzenia w różnych kulturowych kontekstach.