Targi Bożonarodzeniowe w Europie

Targi Bożonarodzeniowe to nieodłączny i magiczny element świątecznego klimatu w wielu miastach Europy. To okazja, by podziwiać pięknie ozdobione ulice i place, skosztować regionalnych specjałów, kupić niepowtarzalne prezenty i poczuć magię Bożego Narodzenia. Każde miasto ma coś wyjątkowego do zaoferowania, a podróż autokarem z Polski jest wygodna i ekonomiczna. Oto nasze propozycje na najciekawsze targi bożonarodzeniowe w Polsce i Europie:

Krakowski Targ Bożonarodzeniowy

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast Polski, a jego rynek to tętniące przez całą dobę serce życia kulturalnego i towarzyskiego. W okresie świątecznym rynek zamienia się w bajkową scenerię, pełną światełek, choinek i kolorowych straganów. Na targu bożonarodzeniowym można kupić tradycyjne ozdoby, rękodzieło, biżuterię, zabawki i wiele innych pamiątek. Nie zapomnij o smakołykach, takich jak oscypek, pierogi, grzaniec czy pierniki. Krakowski targ bożonarodzeniowy jest jednym z najstarszych i największych w Polsce, a jego historia sięga XVII wieku. To idealne miejsce, by poczuć prawdziwą atmosferę polskiego Bożego Narodzenia.

Kraków

Targ Bożonarodzeniowy w Berlinie

Berlin to jedno z najważniejszych centrów politycznych, gospodarczych i kulturalnych Europy. W wielokulturowej stolicy Niemiec znajduje się ponad 60 różnych targów bożonarodzeniowych, w których każdy znajdzie  „coś dla siebie”. Odwiedzając tradycyjny targ na Gendarmenmarkt możesz podziwiać występy artystyczne i spróbować niemieckich specjałów, takich jak kiełbasa, piwo czy prażone migdały. Z kolei wybierając się na bardziej nowoczesny targ na Potsdamer Platz, znajdziemy największą w Europie mobilną ślizgawkę. Berlin to miasto pełne kontrastów i niespodzianek, a jego targi bożonarodzeniowe są tego najlepszym przykładem.

Berlin

Najstarszy Targ Bożonarodzeniowy w Niemczech – Frankfurt

Frankfurt to miasto biznesu, finansów i kultury, pełne bogatej tradycji. Jego targ bożonarodzeniowy jest jednym z najstarszych i największych w Niemczech, a jego korzenie sięgają XIV wieku. Targ rozciąga się od Römerbergu po Paulsplatz i oferuje ponad 200 straganów z różnorodnym asortymentem. Można tu znaleźć ozdoby choinkowe, rzeźby drewniane, świeczki, ceramikę i wiele innych produktów. Nie brakuje tu też pysznych potraw i napojów, takich jak apfelwein (jabłecznik), glühwein (grzane wino) czy bethmännchen (ciasteczka z marcepanu).

Wiedeński Targ Bożonarodzeniowy

Wiedeń to miasto cesarskie i muzyczne, ale jednocześnie romantyczne i eleganckie. Jego targi bożonarodzeniowe są jednymi z najstarszych i najbardziej znanych w Europie, a ich historia sięga XIII wieku. Wiedeń oferuje ponad 20 różnych targów bożonarodzeniowych, które zachwycają swoim pięknem i klasą. Zachwycisz się tu imponującymi iluminacjami, posłuchasz koncertów i chóralnych występów, a także skorzystasz z licznych atrakcji, takich jak karuzele, łyżwy czy sanki. Na targach kupisz wyjątkowe prezenty, takie jak szklane bombki, ręcznie robione aniołki, biżuterię czy zabawki. Nie możesz wyjechać z Wiednia, zanim nie skosztujesz lokalnych smakołyków, takich jak sachertorte (ciasto czekoladowe), lebkuchen (piernik) czy punsch (punch).

Wiedeń

Targ Bożonarodzeniowy w Londynie

Londyn to miasto wielkie i zróżnicowane, pełne życia i energii. Jego targi bożonarodzeniowe są jednymi z największych i najbardziej spektakularnych w Europie, a ich oferta jest niezwykle bogata. Odwiedzisz tu kultowy Hyde Park Winter Wonderland, gdzie znajduje się ogromne koło młyńskie, lodowisko, cyrk i wiele innych atrakcji. Możesz również wybrać się na Southbank Centre Winter Festival, gdzie zachwycą Cię widowiskowe pokazy świetlne i artystyczne, a także spróbujesz egzotycznych potraw z całego świata.

Londyn

Tallin – najbardziej urokliwy Targ Bożonarodzeniowy w Europie

Tallin to miasto baśniowe i magiczne o bogatej historii i kulturze. Jego targ bożonarodzeniowy jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych w Europie, a jego tradycja sięga XV wieku. Targ znajduje się na malowniczym rynku staromiejskim, gdzie stoi ogromna choinka, która według legendy była pierwszą choinką publiczną w Europie. Na targu kupisz tradycyjne rękodzieło, takie jak wełniane rękawiczki, filcowe kapelusze, drewniane zabawki czy ozdoby z bursztynu. Nie zapomnij o pysznych napojach i potrawach, takich jak verivorst (kiełbasa krwista), piparkoogid (ciasteczka korzenne) czy glögi (grzany napój owocowy).

Targi bożonarodzeniowe w Europie to nie tylko miejsca handlu i gastronomii, ale także miejsca spotkań i integracji. To okazja, by poznać inne kultury i tradycje, a także by poczuć ducha świąt. Podróż autokarem z Polski jest wygodna i ekonomiczna, a także pozwala na podziwianie pięknych krajobrazów po drodze. Nie czekaj więc dłużej i wybierz się do jednego z tych niesamowitych miejsc!