Znajdź najtańsze autokary na trasie Baranowicze – Wilno
Wyszukiwarka bilety.pl – to proste!
Znajdź najtańsze połączenia autokarowe na trasie Baranowicze – Wilno korzystając z portalu bilety.pl. To prosta, nowoczesna i intuicyjna wyszukiwarka, która pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musisz już przeglądać wielu stron internetowych, aby porównywać oferty i w końcu znaleźć najlepszą. Wystarczy, że wpiszesz miasto początkowe i docelowe, datę wyjazdu i powrotu, a bilety.pl pokaże Ci wszystkie dostępne opcje w jednym miejscu. Możesz tu jednocześnie porównać ceny, godziny, przewoźników i oferowany komfort podróży, a następnie wybrać tę opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Skorzystaj także z filtrów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania według własnych preferencji.
Niezależnie od tego, czy szukasz taniego biletu na weekendowy wypad, czy planujesz dłuższą podróż służbową lub wakacyjną na terenie Europy, znajdziemy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Nie czekaj, sprawdź już dziś, jak łatwo i szybko możesz kupić bilet autokarowy do miasta Wilno na bilety.pl. Dołącz do naszych zadowolonych klientów, którzy skorzystali z usług bilety.pl i podróżuj z nami bezpiecznie, wygodnie i tanio.
Baranowicze – informacje turystyczne
Baranowicze to miasto położone na zachodzie Białorusi, nad rzeką Szczara. To także miasto o rozwiniętej gospodarce i infrastrukturze, będące ważnym węzłem kolejowym i drogowym. Można tu zobaczyć wiele atrakcji turystycznych, takich jak Kościół Świętego Aleksandra Newskiego, Muzeum Historii Miasta, Park Kultury i Wypoczynku, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, Sobór Opieki Matki Bożej, Muzeum Historii Baranowicz i Oddziału Białoruskiej Kolei, Domy Kolonii Urzędniczej, Budynek rozgłośni Polskiego Radia czy Budynek Banku Polskiego.
Białoruś – informacje wizowe
CEL TURYSTYCZNY:
Od 2 marca 2023 r. do 31 grudnia 2025 r. obywatele Polski mogą wjechać na teren Białorusi bez wiz, przez wszystkie przejścia graniczne na granicy UE z Republiką Białorusi. Obywatele polscy będą mogli bez wiz przebywać na Białorusi przez okres 90 dni w ciągu roku kalendarzowego w celach turystycznych.
Przy wjeździe podróżni są zobowiązani do posiadania:
- ważnego dokumentu podróży;
- ubezpieczenia zdrowotnego;
- białoruskiej polisy ubezpieczenia granicznego, bądź polis ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych lub rosyjskiej polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych
Więcej aktualnych informacji zawsze sprawdzisz na gov.pl
Baranowicze – przystanek autobusowy
Przystanek autobusowy mieści się przy ul. Frolenkowa, przy stacji kolejowej Baranowicze-Poleskie skąd odjeżdżają pociągi do Moskwy. NIedaleko znajduje się również Muzeum Kolejnictwa, jedno z najciekawszych miejsc w tym mieście.
Baranowicze – co warto zobaczyć?
- Muzeum Kolejnictwa – Baranowicze są nazywane miastem kolei, gdyż do rozwoju miasta przyczyniły się przebiegające tu dwie linie – Warszawa – Moskwa oraz Lwów – Wilno. Znajdziemy tu eksponaty parowozów i pociągów spalinowych, do których możemy samodzielnie wchodzić czy zaglądać do wagonów. Można też wcześniej umówić się na wycieczkę, by posłuchać historii o kolei.
- Obiekty sakralne – Sobór Opieki Matki Bożej, który jest bardzo osobliwą świątynią w Baranowiczach z kompozycją mozaik, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – drewniany obiekt sakralny, nieco w zakopiańskim stylu, Kościół Świętego Aleksandra Newskiego – prawosławna cerkiew, jeden z najbardziej okazałych obiektów w Baranowiczach.
- Muzeum Historii Miasta – mieści się przy ulicy Sowieckaja 88, w ciekawy sposób ujęta historia od dinozaurów do czasów współczesnych w Baranowiczach. Można dużo dowiedzieć się zarówno o początkach historii tego miasta, jak i historii całego kraju.

Baranowicze – co zjeść?
- Buterbrodnaya Lodochka – klasyczny fast-food z tego miasta, pochodzi z lat 90. Klasyczna „łódeczka” to wydrążony, chrupiący gofr z parówką w środku i sosem do wyboru.
- Молочный бар Осьминожка – kawiarnia „Ośminożka”. Podajemy taką nazwę, bo tak znajdziecie ją w Mapach. Miejsce legendarne dla mieszkańców Baranowicz – duży wybór deserów, a także kaw, herbat i napojów.