Więcej niż jarmark bożonarodzeniowy

Jeśli szukasz niezapomnianego sposobu na spędzenie  zimowego urlopu w Niemczech, to nie możesz przegapić Tollwood Winter Festiwalu, który odbędzie się w Monachium w dniach 23.11-31.12.2023. To niezwykłe wydarzenie łączy w sobie sztukę, kulturę, ekologię i gastronomię, w którym każdy odnajdzie coś inspirującego. A co najlepsze, możesz się tam dostać łatwo i przyjemnie autokarem, bez martwienia się o parking, korki czy opłaty drogowe.

Czym jest Tollwood Winter Festiwal?

Tollwood Winter Festiwal to zdecydowanie coś więcej niż zwykły jarmark bożonarodzeniowy. To prawdziwa uczta dla zmysłów, gdzie możesz podziwiać niesamowite pokazy artystyczne i koncerty, kupować oryginalne rękodzieło i smakować pyszne potrawy z certyfikatem bio. Na festiwalu znajdziesz ponad 200 stoisk z różnorodnymi produktami i usługami, od biżuterii i ubrań po zabawki oraz dekoracje.

Na festiwalu nie zabraknie także atrakcji dla dzieci i dorosłych. Możesz zobaczyć spektakularne przedstawienia cyrkowe w namiocie Spiegelzelt, gdzie wystąpi międzynarodowa grupa Limbo Unhinged z akrobacjami i muzyką. Będziesz tu również podziwiać lodowe rzeźby na placu Mercato, oglądać ogniste pokazy The Dream Engine na placu Feuershowplatz, albo słuchać opowieści przy niezwykłej, „mówiącej choince”. A jeśli chcesz poczuć dreszczyk emocji, możesz spróbować swoich sił w curlingu na lodowisku Hirschau.

Przeżyj niezapomniane chwile!

Festiwalu nie da się opisać w kilku słowach, trzeba go po prostu przeżyć. Dlatego warto zaplanować sobie kilkudniowy wyjazd do Monachium i skorzystać z oferty autokarowej, która zapewni Ci komfortową podróż. W ten sposób będziesz mieć czas na zwiedzanie nie tylko festiwalu, ale też samego miasta, które ma wiele do zaoferowania.

Co ciekawego zobaczysz w Monachium?

Monachium to stolica Bawarii i jedno z najpiękniejszych miast Niemiec. Znajdziesz tu zarówno zabytki historyczne, jak i nowoczesne budowle. Nie możesz przegapić takich miejsc jak:

  • Ogród angielski – jeden z największych parków miejskich na świecie, gdzie możesz spacerować po malowniczych alejkach, odpoczywać nad stawami lub podziwiać surferów na fali Eisbach.
  • Pinakoteka nowoczesna – to muzeum sztuki współczesnej, gdzie możesz podziwiać dzieła takich artystów jak Picasso, Warhol czy Kandinsky.
  • Marienplatz – czyli serce Monachium, gdzie znajduje się nowy ratusz z zegarem Glockenspiel i stary ratusz z muzeum zabawek (co będzie szczególnie atrakcyjne dla dzieci).
  • Frauenkirche – symbol Monachium, gotycka katedra z charakterystycznymi wieżami, zdecydowanie warta zobaczenia.
  • Allianz Arena – stadion piłkarski FC Bayern Monachium, czyli raj dla miłośników niemieckiego klubu piłkarskiego, gdzie można zwiedzić jego wnętrze lub przy odrobinie szczęścia obejrzeć mecz na żywo.
  • Olimpiapark – to teren po letnich igrzyskach olimpijskich w 1972r., gdzie znajdują się m.in. wieża telewizyjna, stadion olimpijski i akwarium Sea Life.
  • BMW Welt – to z kolei raj dla miłośników motoryzacji – centrum doświadczeń i dostaw BMW, gdzie możesz zobaczyć najnowsze modele samochodów, motocykli i rowerów.

Monachium to miasto, które łączy tradycję i nowoczesność, kulturę i rozrywkę, piękno i dynamikę. Nie ma lepszego sposobu na poznanie jego uroku w okresie bożonarodzeniowym, niż wyjazd autokarem na Tollwood Winterfestiwal. Nie zwlekaj i zarezerwuj swoje miejsce już dziś! Najszybciej zrobisz to w naszej wyszukiwarce.