Weekendowe wypady autokarem (Budapeszt-Węgry)

Wakacje 2024 już się rozpoczęły, czas więc wykorzystać lato oraz wspaniałą pogodę, by odwiedzić nowe miejsca, które mamy na swojej podróżniczej liście. To właśnie w tym czasie europejskie stolice tętnią życiem, organizowane są plenerowe koncerty czy kina, a także wiele innych wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu. Także okoliczne parki czy bulwary wypełniają się ludźmi. Są to nie tylko mieszkańcy, ale przede wszystkim turysci. Czyż to nie doskonały moment, by wskoczyć na pokład autobusu i ruszyć w podróż, by odkrywać nowe miejsca i tworzyć nowe wspomnienia. W tej serii inspirujemy do podróżowania na własną rękę, nawet jeśli dysponujemy tylko wolnym weekendem. Mamy wiele korzystnych okazji, wystarczy kupić tani bilet autobusowy na bilety.pl i ruszyć w drogę. Tak jest również w przypadku Budapesztu, stolicy Węgier. Pokażemy jak niedrogo i sprytnie pojechać do tego miasta, co zobaczyć, gdzie się zatrzymać i co zjeść.

Bilety autokarowe do Budapesztu

Z Krakowa do Budapesztu dojedziemy w niewiele ponad 6h. Mamy świetne połączenie, które pozwoli nam dojechać do Budapesztu rano i zaoszczędzić na noclegu. To wszystko na bilety.pl:

  1. Kraków MDA – Budapeszt Nepliget – wyjazd 23:45, przyjazd 6;20 – cena biletu 122,99zł* – Zarezerwuj!

Budapeszt – Kraków autobusem

Jeśli mimo wakacji, nadal dysponujemy tylko wolnym weekendem, wcale nie musi nam to przeszkadzać w podróżowaniu. Wyszukiwarka bilety.pl pokaże nam również dogodne połączenia autokarowe, tak by wrócić rano z powrotem do pracy.

  1. Budapeszt Nepliget – Kraków MDA – wyjazd 23:15, przyjazd 6:00 – cena biletu 122,99zł* – Zarezerwuj!

Bilet w obie strony do Budapesztu to koszt około 240zł. Za taką kwotę spędzimy weekend w stolicy Węgier. Miasto podzielone jest przez rzekę Dunaj na 2 części – Budę i Peszt. Lato to doskonały czas, by popłynąć w rejs po Dunaju, czy wybrać się na imprezę plenerową. Węgrzy latem uwielbiają spędzać czas na zewnątrz, więc na pewno każdy znajdzie coś interesującego. Fani zabytków też nie będą zawiedzeni, gdyż jest to miasto z niezwykle bogatą historią, a dla tych którzy lubią szukać nieoczywistych i mniej turystycznych miejsc, także mamy coś ciekawego. Nareszcie będzie coś o Budapeszcie!

Nocleg

W Budapeszcie polecamy obiekt Equity Point Budapest. Za prywatny pokój dwuosobowy cena waha się od 60 do 70 euro za noc. Jest to doskonała budżetowa opcja. Co prawda nie ma w niej luksusów, ale jest wszystko co potrzeba, a co najważniejsze obiekt znajduje się w samym sercu Budapesztu.

Co zobaczyć w Budapeszcie?

  1. Rejs po Dunaju – warto wybrać się na rejs po rzece i podziwiać piękne widoki na obydwie części miasta, Budę i Peszt. Co ciekawe, nie zawsze trzeba płacić krocie za turystyczny rejs, można skorzystać z codziennego promu. Wystarczy, że mamy bilet dobowy na komunikację miejską.
  2. Wzgórze Zamkowe – położone po stronie Budy, ale z przepięknymi widokami na stronę pesztańską – np. na słynny Parlament. Baszta Rybacka czy Kościół św. Macieja to tylko nieliczne punkty, które warto tam zobaczyć.
  3. Jaskinie Budy – mało kto wie, że pod pagórkami i zabudowaniami Budy ciągnie się labirynt jaskiń, które zostały udostępnione do zwiedzania dla turystów. Jest to dość nietypowe miejsce, ale warto zobaczyć tę podziemną część Budapesztu.
  4. Łaźnie Gellerta – łaźnie i kąpielisko w centrum secesyjnej budowli? W Budapeszcie jest to jak najbardziej możliwe. Cały budynek jest oszałamiający, a w środku jest 13 różnej wielkości basenów.
  5. Kolejki wąskotorowe – kolejna nieoczywista opcja na zwiedzanie Budapesztu to liczne kolejki – kolejka dziecięca (Gyermekvasút) czy kolejka zębata, która podwiezie nas na szczyt Budy.

Budapeszt – gdzie zjeść?

  1. Kisharang Etkezde – mały lokal, serwujący dania kuchni węgierskiej, W środku znajduje się tylko kilka stolików, a menu jest wypisane kredą na tablicy. Gulasz węgierski jest tutaj wyborny.
  2. Drum Cafe – zapraszamy tutaj po jedną z kilkunastu wersji langosza – także typowego dnia z kuchni węgierskiej. Tutaj serwowany jest w rozmiarach, które zaspokoją głód nawet największych głodomorów.
  3. Simpla Kert – pub w zrujnowanej kamienicy, gdzie możemy wypić piwo i zapalić sziszę podziwiając ekspozycje wszystkich pomieszczeń, których ograniczeniem jest tylko ludzka wyobraźnia.

Budapeszt zapewnia moc atrakcji o każdej porze roku, a latem jest to miejsce, które warto odwiedzić szczególnie. Oprócz podanych przez nas atrakcji, sami odkryjecie ich jeszcze całe mnóstwo, wystarczy tylko kupić bilety autobusowe na bilety.pl. Co najważniejsze, dzięki porównywarce cen, znajdziecie najtańsze połączenie autobusowe do Budapesztu. Jeśli chcielibyście sprawdzić, co się dzieje w Budapeszcie w tym tygodniu, zajrzyjcie na Ulitmate Budapest, gdzie czekają na was zawsze aktualne wydarzenia. Zachęcamy do skorzystania z oferty tanich połączeń autokarowych i odkrywania niebanalnej strony węgierskiej stolicy.