Nasi partnerzy – Polonus

Na platformie bilety.pl znajdziecie nie tylko połączenia międzynarodowe, ale również krajowe. To właśnie dzięki współpracy z naszym partnerem, którego chcielibyśmy dzisiaj przedstawić, na bilety.pl znajdziecie połączenia do wielu wakacyjnych ośrodków, tj.: Kudowa Zdrój, Giżycko, Mikołajki czy Sandomierz. Firma dba o stały rozwój nowych tras oraz linii, więc jeśli w tym roku chcecie na nowo odkrywać Polskę, warto to zrobić jednym z autobusów naszego narodowego przewoźnika. W tej serii artykułów, mamy zaszczyt przybliżyć Wam sylwetki poszczególnych przewoźników, pokazać jak zmieniali się na przestrzeni lat i jakie są ich plany na przyszłość.

Polonus: narodowy przewoźnik

Firma Polonus jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przewoźników w Polsce, oferująca bilety na połączenia zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Wywodzi się z powstałego tuż po II wojnie światowej, przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej. Strategiczny, polski przewoźnik jest Spółką Skarbu Państwa. Polonus przeszedł wiele zmian, adaptując się do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku transportowego. Pomimo upływu lat, firma zawsze trzymała się swoich fundamentalnych wartości, takich jak rzetelność, profesjonalizm i dbałość o klienta.

Flota

Flota Polonusa to nowoczesne autokary spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i komfortu. Wszystkie pojazdy są regularnie serwisowane i poddawane rygorystycznym kontrolom technicznym. Dzięki temu pasażerowie mogą być pewni, że podróżują w bezpiecznych warunkach. Autokary PKS Polonus wyposażone są w standardowe WIFI oraz w moduły umożliwiające ich geolokalizajcę. Dzięki tej funkcjonalności na bieżąco można śledzić położenie autokarów będących w trasie. Firma w 2018 przeszła zmiany marketingowe, a ich efektem było nowe logo, Od teraz na trasach możemy podziwiać autobusy Polonus w pięknych, biało-czerwonych barwach.

Trasy i połączenia

Polonus obsługuje blisko 40 linii łącząc wiele miast z Warszawą nie tylko na terenie kraju, ale również poza jego granicami. Polonus oferuje rozbudowaną sieć połączeń autokarowych na terenie całej Polski. Dzięki temu pasażerowie mogą wygodnie podróżować między największymi miastami oraz mniejszymi miejscowościami. Główne kierunki krajowe obejmują takie miasta jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Białystok, Lublin, Rzeszów, Katowice i wiele innych. Trasy są starannie planowane, aby zapewnić jak najkrótszy czas podróży i maksymalny komfort.

Dodatkowo uruchomiona w 2015 roku platforma Dworzec Online, aktualnie w pełni zintegrowana z bilety.pl, zrzesza ponad 100 przewoźników, którzy świadczą również usługi przewozu międzynarodowego. Dzięki temu, możemy tu znaleźć bardzo dużo autobusów na Ukrainę, Białoruś, Litwę czy Łotwę. Informacje o realizowanych kursach przez tych przewoźników, umożliwiają nam tworzenie nie tylko ogólnopolskiego, ale również międzynarodowego rozkładu jazdy.

Obsługa klienta

Z usług Polonusa rocznie korzysta ponad 4,5 miliona pasażerów. Online pasażer otrzymuje możliwość zmiany daty oraz godziny przejazdów, nawet do godziny przed odjazdem, dzięki czemu nasza podróż jest niezwykle elastyczna. W przypadku zmiany planów nie jest naliczana opłata manipulacyjna. Oprócz tego oferta Polonusa kusi promocjami, m.in. 50% zniżką na bilety powrotne czy pulą biletów po 5,10 i 15zł na wybrane linie. Dzięki temu Polonus ma często konkurencyjną ofertę w porównaniu do innych przewoźników, na czym oczywiście korzystają nasi pasażerowie. Kierowcy Polonusa to doświadczeni profesjonaliści, którzy regularnie uczestniczą w szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa i techniki jazdy.

Firma autokarowa Polonus to synonim jakości, bezpieczeństwa i komfortu w branży transportowej. Dzięki bogatej historii, nowoczesnej flocie oraz szerokiej ofercie usług, Polonus zdobył zaufanie tysięcy pasażerów w Polsce. Niezależnie od celu podróży, Polonus zawsze stawia na pierwszym miejscu dobro i satysfakcję swoich klientów, oferując niezapomniane i bezpieczne podróże autokarowe. Cieszymy się, że Polonus jest z nami na pokładzie bilety.pl !

Ogromna liczba partnerów dostępnych na platformie bilety.pl to korzyść dla naszych pasażerów. Dzięki ofercie firmy Polonus do szerokiej oferty połączeń zagranicznych na bilety.pl dodajemy także połączenia krajowe, a nawet lokalne. Cieszy nas coraz większa liczba osób korzystających i wybierających połączenia za pośrednictwem naszego serwisu. Dziękujemy za zaufanie i życzymy niezapomnianych wakacyjnych podróży!