Koncert muzyki filmowej w Arenie Gliwice

Jeśli jesteś fanem muzyki filmowej, nie możesz przegapić wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się 17 lutego 2024 roku w Arenie Gliwice. To właśnie tam Orkiestra Polskiego Radia i Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora zaprezentują Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera – jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej.

Zatrać się w niepowtarzalnych dźwiękach

Hans Zimmer to nazwisko, które znają chyba wszyscy miłośnicy kina. To on stworzył niezapomniane ścieżki dźwiękowe do ponad 150 filmów, takich jak “Gladiator”, “Incepcja”, “Interstellar”, “Batman”, “Piraci z Karaibów”, “Król Lew” czy „Diuna”. Jego utwory łączą w sobie elementy muzyki symfonicznej, współczesnych instrumentów i elektroniki, tworząc niepowtarzalny styl i klimat. Za swoją twórczość otrzymał wiele prestiżowych nagród, takich jak Oscar, Złoty Glob czy Grammy, a także nagrody za całokształt twórczości.

Podczas koncertu w Arenie Gliwice usłyszysz oryginalne suity orkiestrowe z najpopularniejszych filmów z muzyką Zimmera, zostaną również wykonane utwory z filmów “Sherlock Holmes”, “Kod da Vinci” czy “Karmazynowy przypływ”. A jako wisienka na torcie – premierowo usłyszysz muzykę z najnowszego filmu “Diuna”, za którą Zimmer otrzymał swojego drugiego Oscara. Całość wzbogacą fragmenty filmów wyświetlane na ekranie kinowym, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota.

To będzie niezapomniane przeżycie dla wszystkich fanów muzyki filmowej i kina. Bilety na koncert są dostępne na stronie biletyna.pl oraz w kasach Areny Gliwice.

A jeśli chcesz połączyć koncert z weekendowym wypadem do Gliwic…

Gliwice to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast na Górnym Śląsku. Bogata historia, ciekawa architektura, atrakcje kulturalne i wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu sprawiają, że nie będziesz się tu nudzić.

Aerial drone view on Gliwice old town and main square during winter night

Gliwicki Rynek i Stare Miasto

To serce Gliwic, gdzie znajdziesz wiele zabytkowych kamienic, kościołów, fontann i pomników. Podziwiaj piękno architektury, odwiedź Muzeum Piastów Śląskich, zjedz pyszny obiad w jednej z licznych restauracji i kawiarni, a wieczorem posłuchaj muzyki na żywo w jednym z klubów.

Radiostacja Gliwice

To miejsce o wielkim znaczeniu historycznym, ponieważ tu rozpoczęła się II wojna światowa. 31.08.1939 roku niemieccy żołnierze pod pozorem polskiego ataku na radiostację dokonali prowokacji, która posłużyła za pretekst do inwazji na Polskę. Dziś możesz zwiedzić muzeum poświęcone temu wydarzeniu, a także podziwiać 118-metrową drewnianą wieżę radiową – najwyższą w Europie.

Palmiarnia i Park Chopina.

To oaza zieleni i egzotyki w centrum miasta. Palmiarnia w Gliwicach to jedna z największych w Polsce, gdzie możesz podziwiać ponad 2000 roślin z różnych stref klimatycznych, w tym palmy, bananowce, kaktusy, orchidee i wiele innych. W Parku Chopina znajdziesz z kolei staw, fontannę, plac zabaw dla dzieci i pomnik Fryderyka Chopina.

Park Linowy Lina Adrena

To idealne miejsce dla miłośników adrenaliny i aktywnego wypoczynku. Park linowy oferuje trzy trasy o różnym stopniu trudności, na których czekają na ciebie m.in. mosty, huśtawki, zjeżdżalnie i tyrolki. Możesz też spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej lub na torze gokartowym.

Willa Caro

To zabytkowa willa z końca XIX wieku, która należała do bogatego przemysłowca i filantropa Guido von Caro. Dziś mieści się tu Muzeum Miejskie, gdzie możesz zobaczyć wystawy poświęcone historii, kulturze i sztuce Gliwic i regionu. Warto też zwrócić uwagę na piękny ogród i secesyjną architekturę willi.

To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na ciebie w Gliwicach i okolicy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę gliwice.eu, gdzie znajdziesz więcej informacji i inspiracji. A jeśli szukasz wygodnego i taniego sposobu, aby dostać się do Gliwic, to polecamy Ci naszą wyszukiwarkę przejazdów autokarowych. Wystarczy, że wpiszesz swoje miasto i datę wyjazdu, a my znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę. Rezerwacja biletu jest prosta i szybka, a podróż komfortowa i bezpieczna. Nie czekaj i zaplanuj swój wyjazd już dziś!