Jesienny wypad do Trójmiasta

Piaszczyste plaże, tłum turystów, pyszna, smażona rybka i chrupiące gofry z bitą śmietaną oraz owocami to symbole nadmorskich kurortów, które są jednymi z bardziej oczywistych kierunków wakacyjnych podróży.

A może by tak wybrać się nad polskie morze jesienią? Jeszcze ciepła, złota polska jesień sprzyja pozasezonowemu zwiedzaniu, szczególnie Trójmiasta, które tętni życiem również po wakacjach.

Na początek… autokarem do Gdańska

Największe miasto aglomeracji trójmiejskiej oferuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych, nie tylko w sezonie. Korzystając z ładnej pogody możemy popłynąć w rejs po mieście zabytkową łodzią, wybrać się na spacer do malowniczego Parku Oliwskiego lub po gdańskiej starówce, sprawdzając co słychać u Neptuna i przy okazji odwiedzić klimatyczne restauracje i knajpki. Architektura miasta Gdańsk jest tak ciekawa, że nawet zwykły spacer po mieście okaże się… niezwykły.

Gdy jednak pogoda nie sprzyja długim spacerom, warto odwiedzić kilka historycznych miejsc, które przeniosą nas w czasie i wprawią w swoistą nostalgię. Do najciekawszych, historycznych atrakcji należą zdecydowanie: Stocznia Gdańska, Muzeum II Wojny Światowej, Bazylika Archikatedralna w Gdańsku-Oliwie, Europejskie Centrum Solidarności i Dwór Artusa. W Gdańsku zdecydowanie nie można się nudzić

Spacerkiem do Sopotu

Prawdziwą gratką dla każdego włóczykija będzie spacer z Gdańska do Sopotu deptakiem przez Park Prezydenta Ronalda Reagana, plażę Jelitkowo, aż do sopockiego Molo, które jest największą atrakcją tego miasta. Dla bardziej wytrwałych proponujemy spacer piaszczystą linią brzegową morza. Z Molo polecamy przejść w górę miasta, beztrosko zgubić się wśród klimatycznych budynków i poczuć niepowtarzalny klimat Sopotu. Kolejną ważną atrakcją turystyczną tego miejsca jest Opera Leśna, od której kilka kroków dalej jest punkt widokowy, z którego możemy podziwiać polskie morze.

Bilet do Gdyni

Z Sopotu do Gdyni najłatwiej dotrzemy albo autokarem albo pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej, która niewątpliwie również jest jedną z atrakcji Trójmiasta. Oprócz Gdyńskiego portu, w którym zacumowany jest Statek – muzeum „Dar Przymorza”, Okręt – muzeum ORP Błyskawica, warto odwiedzić Klif Orłowski, niedaleko którego jest również molo, oraz Kępę Redłowską. W samym mieście godnym polecenia miejscem jest Muzeum Gdyńskie, Muzeum Marynarki Wojennej, Centrum Nauki Experyment oraz Akwarium Gdyńskie.

Całe Trójmiasto jest możliwe do zwiedzenia na piechotę. Jeśli jednak po długich spacerach niemiłosiernie bolą nogi, lub pogoda uniemożliwia dalsze przemieszczanie się o własnych siłach, sprawdźcie połączenia autokarowe w naszej wyszukiwarce i błyskawicznie zarezerwujcie najlepszą opcję.