Inspiracje – podróże autokarowe

Bilety.pl – to tutaj rozpoczyna się wiele podróży czy wyjazdów autobusowych. Niezależnie od celu podróży czy motywu, wiele osób poszukuje tanich biletów autobusowych właśnie tutaj. Dokąd i w jaki sposób podróżują nasi pracownicy oraz pasażerowie? Zebraliśmy kilka inspiracji, historii i doświadczeń związanych z przejazdami autokarami.

Autokarem do pracy w Niemczech

Pani Małgorzata opiekuje się starszym małżeństwem w niewielkiej miejscowości Bamberg, na południu Niemiec. Do Polski stara się wracać przynajmniej raz w miesiącu, na weekend bądź na dłużej, ponieważ mąż oraz dzieci zostały w Warszawie. Podróżuje na pokładzie autokarów.

– Wybieram autobusy, ze względu na to, że często do końca nie wiem, kiedy będę wracać. Bilety autobusowe, w zasadzie do dnia odjazdu pozostają w rozsądnej cenie, co jest niemożliwe w przypadku połączeń lotniczych – mówi nam pasażerka.

Na pytanie jak sobie radzi podczas tych kilkunastogodzinnych przejazdów odpowiada, że to kwestia przyzwyczajenia, a poza tym autokary są bardzo wygodne, i przy wyjeździe o 23:00 z Niemiec, budzi się już bardzo niedaleko Warszawy.

– Wygodne dla mnie jest również to, że na dworzec mogę przybyć na 15min przed odjazdem, a nie 3 godziny jak w przypadku lotów. Kiedyś kupowałam bilety w kasie na dworcu, a teraz dzięki bilety.pl robię to online i wszystko stało się łatwiejsze.

Zwiedzanie Europy autokarem

Karol – pracownik naszego biura często udaje się w podróże autokarem.

– Bardzo lubię podróże autobusami, bo dopiero wówczas czuję, że faktycznie przemierzam jakiś dystans, przemieszczam się i podziwiam krajobraz za szybą. Podczas ostatniego weekendowego wyjazdu do Budapesztu byłem zauroczony trasą, która wiodła przez Słowację – opisuje.

Karol z racji pracy w branży autokarowej obserwuje rynek i stara się wyłapać okazje tanich połączeń autobusowych. Tak dojechał już na mistrzostwa świata w piłce nożnej do Moskwy, z przystankiem w Rydze, a także na sylwestra w ukraińskiej Kołomyi.

– Wcześniej trzeba było przeglądać strony różnych przewoźników, a teraz dzięki bilety.pl wszystko jest w jednym miejscu, więc każdy może znaleźć tanie połączenia za granicę. Mamy porównanie, który przewoźnik jest tańszy – podpowiada.

Autokarem na Ukrainę

Julia, która nadal często kursuje pomiędzy Lublinem, a Lwowem tak opowiada o swoich wyjazdach na Ukrainę.

– Wszyscy myślą, że teraz Lwów to miasto wymarłe, szare, w którym nic się nie dzieje. Nie jest to do końca prawda. Oczywiście, nie jest to najbezpieczniejszy kierunek, bo zdarzają się naloty, ale nadal ludzie starają się tu normalnie żyć – podkreśla.

Jak relacjonuje nam Julia, każdego ranka ludzie pędzą tutaj do pracy, a wieczorami knajpy i restauracje zapełniają się ludźmi. Wiele osób, które uciekło ze wschodniej linii frontu znalazło tutaj schronienie i namiastkę porządnego życia.

– Moi dziadkowie nie chcieli opuszczać Ukrainy, więc zostali we Lwowie. My razem z mamą wyjechałyśmy do Polski. Tutaj czujemy się bardzo dobrze, ale za każdym razem, gdy tęsknimy za ojczyzną wsiadamy w autobus i ruszamy do Lwowa – dodaje.

Platforma bilety.pl, oferuje całą siatkę połączeń autokarowych na Ukrainę. Znajdują się w niej wszyscy przewoźnicy, którzy realizują przewozy we wschodnim kierunku. Julia ma tutaj duży wybór, może porównać ceny i sprawdzić dogodne godziny odjazdu.

– Przewoźników na Ukrainę nadal jest bardzo dużo, ciężko się połapać, który kiedy odjeżdża. Ale na bilety.pl wystarczy, że wpisuję w wyszukiwarkę i mam całą listę połączeń, a do tego mogę wybrać to najtańsze.

Nasi pasażerowie mają różne powody, by wybierać połączenia autokarowe. Niektórzy w ten sposób zwiedzają świat, jedni dojeżdżają do pracy, a jeszcze inni wracają do domu. Niezależnie od motywu, podróżują autobusami, a co najważniejsze korzystają z platformy bilety.pl.
Nowych klientów również zachęcamy do szukania połączeń na naszej stronie, oferta stale się powiększa i dodajemy nowych przewoźników.