Idealne ferie zimowe w Polsce nie istnieją…

Oczywiście, że istnieją! Ferie zimowe to świetna okazja, aby wybrać się na wycieczkę i spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. Polska oferuje wiele atrakcyjnych miejsc, gdzie będziecie cieszyć się zimowymi krajobrazami, aktywnym wypoczynkiem lub kulturalnymi atrakcjami. Sprawdźcie kilka naszych propozycji, na ferie zimowe w Polsce.

Jeśli lubicie góry

Jeśli jesteście miłośnikami polskich gór, to na pewno znajdziecie coś odpowiedniego w jednym z wielu ośrodków narciarskich. Sprawdźcie oferty i zimowe atrakcje w Zakopanem, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Szczyrku, Wiśle lub Białce Tatrzańskiej. We wszystkich wymienionych miejscach będziecie mogli oddawać się zimowemu szaleństwu zjeżdżając na nartach, snowboardzie, sankach lub skuterach śnieżnych. Później, aby się trochę ogrzać, skorzystajcie z basenów termalnych, saun, spa lub innych atrakcji wellness. Dla dzieci są przygotowane specjalne stoki z wyciągami, szkółki narciarskie, place zabaw i animacje. Dla dorosłych nie brakuje ciekawych miejsc takich jak bary, restauracje, kluby i specjalnie organizowane imprezy. W górach nie zabraknie też kultury i folkloru. Możecie przy okazji zwiedzić muzea, kościoły, zabytki, podziwiać architekturę i rzeźbę, a także spróbować regionalnych potraw i produktów.

A może morze?

Jeśli wolicie morze, to wbrew pozorom również tu jest wiele opcji do wyboru. Samo zwiedzanie Trójmiasta, Helu, Kołobrzegu, Świnoujścia lub Ustki w zimowej, mroźnej scenerii wydaje się być atrakcyjne. Z racji faktu, że nie jest to popularny kierunek zimowych wypadów, będziecie mogli spacerować po pięknych, zaśnieżonych i pustych plażach, nadmorskich bulwarach, parkach i lasach. Odwiedźcie również porty, latarnie, forty, bunkry i inne ciekawe obiekty, które w sezonie letnim są pełne turystów. Dla dzieci dobrym pomysłem są parki rozrywki, akwaria, oceanaria, fokarium, muzea i wystawy. Dorośli mogą oddać się przyjemnościom dla duszy i ciała w ośrodkach SPA, oraz smakować lokalnych potraw. Nad morzem możesz też uprawiać sporty zimowe, takie jak łyżwy, narty biegowe, kitesurfing czy windsurfing, lub… morsowanie w Bałtyku.

Spędzamy ferie lokalnie!

Jeśli nie macie możliwości wyjechać na zimowy urlop, skorzystajcie z lokalnych atrakcji, których jest pełno! Może w Waszym lub okolicznym mieście organizowane są ciekawe eventy, koncerty, wystawy czy targi. Ferie to również dobry czas na zwiedzenie tego muzeum, do którego od dawna chcieliście pójść, ale zawsze brakowało czasu. Jest to również dobry moment na odkrycie lub zachwycenie się na nowo lokalną architekturą, sztuką, historią i kulturą. Dla dzieci organizowane są lokalnie warsztaty, zajęcia, gry i przeróżne zabawy.

Jak widzicie, Polska ma wiele do zaoferowania na ferie zimowe. Niezależnie od tego, co lubicie robić i gdzie chcecie pojechać, na pewno znajdziecie coś dla siebie. Nie zwlekajcie więc i zarezerwujcie już dziś swój wymarzony wyjazd z naszą ofertą przejazdów autokarowych na podróże małe i duże. Życzymy Ci udanych i bezpiecznych ferii zimowych, niezależnie czy wyjazdowych, czy bardziej lokalnych 😊