Festiwal wegańskiej kuchni i kultury

Jeśli jesteś weganinem, wegetarianinem lub po prostu lubisz odkrywać nowe smaki i trendy kulinarne, to nie możesz przegapić Vegfest London 2023 – największego i najstarszego festiwalu wegańskiego w Wielkiej Brytanii. To dwudniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2023 roku w hali Olympia National w Londynie i zgromadzi ponad 300 wystawców, prelegentów, artystów i aktywistów związanych z weganizmem.

Vegfest London to nie tylko okazja do spróbowania pysznych i zdrowych potraw roślinnych, ale także sposób na poznane ciekawych ludzi, nawiązanie kontaktów, zdobycie wiedzy i inspiracji oraz przede wszystkim dobrej zabawy. Na festiwalu znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym weganinem, czy szukasz informacji o zdrowiu, środowisku, prawach zwierząt czy duchowości.

Atrakcje, które czekają na Ciebie na londyńskim Vegfest w 2023r.:

 • Together As One Stage – scena muzyczna, na której wystąpią znani i utalentowani artyści z różnych gatunków muzycznych. Będziesz mógł posłuchać i potańczyć przy muzyce reggae, hip-hop, soul, pop, rock i wiele innych.
 • Vegan For The Animals – obszar poświęcony sprawom praw zwierząt i aktywizmowi. Będziesz mógł spotkać się z przedstawicielami organizacji prozwierzęcych, dowiedzieć się o ich działaniach i kampaniach, a także wziąć udział w warsztatach i dyskusjach na temat tego, jak skutecznie pomagać zwierzętom.
 • Plant Powered For The Planet – strefa edukacyjna, na której dowiesz się o wpływie weganizmu na środowisko naturalne i klimat. Będziesz mógł zapoznać się z najnowszymi badaniami i raportami naukowymi, a także posłuchać ekspertów i aktywistów ekologicznych.
 • Cookery Demos – pokazy kulinarne, na których profesjonalni kucharze i blogerzy pokażą Ci, jak przygotować pyszne i proste dania wegańskie. Będziesz mógł nauczyć się nowych przepisów i technik gotowania, a także spróbować przygotowanych potraw.
 • Talks and Panels – wykłady i panele dyskusyjne, na których usłyszysz ciekawe historie i opinie od znanych osobistości ze świata weganizmu na temat stylu życia: zdrowia, fitnessu, mody, podróży czy biznesu
 • Exhibitors – wystawcy, którzy zaprezentują Ci bogatą ofertę produktów i usług wegańskich takich jak: jedzenie, napoje, kosmetyki, ubrania, książki, gadżety i wiele więcej.

Vegfest London to wydarzenie organizowane cyklicznie od 2003 roku cieszące się ogromną popularnością wśród zwolenników weganizmu. W 2022 roku festiwal przyciągnął ponad 14 tysięcy odwiedzających, a w 2023 roku organizatorzy spodziewają się  jeszcze większej frekwencji. Jeśli chcesz dołączyć do tej wegańskiej społeczności i spędzić niezapomniany weekend w Londynie, to nie zwlekaj i zarezerwuj swoje bilety już dziś.

A jeśli już będziesz w Londynie…

Przy okazji pobytu w stolicy Wielkiej Brytanii, warto zwiedzić nie tylko znane i popularne atrakcje turystyczne, takie jak Big Ben, London Eye czy Buckingham Palace, ale także te mniej oczywiste i niekonwencjonalne. Oto kilka propozycji ciekawych, ale niepopularnych miejsc, które możesz odwiedzić w Londynie:

 • The Magnificent Seven – siedem dużych prywatnych cmentarzy w Londynie, które są prawdziwymi dziełami sztuki nekropolitarnej.
 • The Attendant – kawiarnia urządzona w dawnej toalecie wiktoriańskiej.
 • The Leake Street Tunnel – tunel pod mostem kolejowym, który jest legalnym miejscem dla artystów ulicznych.
 • Leighton House Museum – muzeum i dom-muzeum znanego malarza wiktoriańskiego Frederica Leightona.
 • Hampstead Heath ponds – stawy na terenie parku Hampstead Heath, które są otwarte dla kąpiących się przez cały rok.
 • The Thames Path – ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Tamizy, która prowadzi przez wiele ciekawych miejsc i zabytków.
 • Dennis Severs’ House – dom-muzeum stworzony przez amerykańskiego artystę Dennisa Seversa, który odtworzył atmosferę życia rodziny kupieckiej z XVIII i XIX wieku.

Jeśli chcesz wybrać się na Vegfest London 2023 i zwiedzić Londyn w sposób nietypowy i ekonomiczny, to polecamy Ci skorzystać z oferty autokarowej z Polski. Jest to wygodny i tani sposób podróżowania, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź najlepsze dla siebie połączenie autokarowe.