Festiwal Artystów

Jeśli szukasz inspiracji i niepowtarzalnych wrażeń, nie możesz przegapić Open Eyes Art Festival, które odbędzie się w dniach 7-23 listopada 2023 roku. To sześć tygodni bogatego programu artystycznego, który zaprezentuje najnowsze trendy i talenty w dziedzinie malarstwa, fotografii, grafiki, rzeźby, filmu i muzyki. Open Eyes Art Festival to okazja do poznania twórczości ponad 100 artystów z Polski i zagranicy, którzy zaprezentują swoje dzieła w różnych lokalizacjach w Krakowie. Będziesz mógł podziwiać wystawy, projekty, aukcje sztuki, panele dyskusyjne, konferencje, pokazy filmowe i spotkania z artystami. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i młodzieży, takich jak warsztaty, gry i konkursy. Niektóre z wydarzeń są bezpłatne, a na inne trzeba kupić bilety. Szczegółowy program Open Eyes Art Festival znajdziesz na stronie internetowej festiwalu.

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Kraków …

Zwiedzając dawną stolicę Polski, nie ograniczaj się tylko do znanych i popularnych atrakcji turystycznych. Kraków ma wiele ciekawych, ale znanych głównie mieszkańcom miejsc, które warto odkryć:

  • Synagoga Remu – to jedna z najstarszych i najpiękniejszych synagog w Krakowie, znajdująca się na Kazimierzu. W jej wnętrzu możesz podziwiać zabytkowe elementy wyposażenia, takie jak aron ha-kodesz czy bima. Na dziedzińcu znajduje się kirkut – cmentarz żydowski z XVI wieku, na którym zachowały się cenne macewy.
  • Muzeum Fotografii MuFo – to muzeum poświęcone historii i sztuce fotografii, mieszczące się w zabytkowej drewnianej strzelnicy z XIX wieku. Zobaczysz tu wystawę  o historii portretu oraz wystawy czasowe prezentujące różne gatunki i style fotograficzne.
  • Rydlówka – to dawny dworek rodziny Tetmajerów i Rydlów w Bronowicach Małych, który był miejscem akcji słynnego “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W Rydlówce zobaczysz pamiątki po bohaterach dramatu oraz film dokumentalny o życiu i twórczości Lucjana Rydla.

Kraków to miasto, które zachwyca zarówno swoją tradycją, jak i nowoczesnością. Jest również łatwo dostępny z różnych części Polski autokarem, który jest bezpiecznym i wygodnym środkiem transportu. Jeśli chcesz spędzić niezapomniany czas pełen sztuki i kultury, zaplanuj swoją podróż do Krakowa z naszą wyszukiwarką.