Długie weekendy w Polsce. Jak zaplanować urlop?

Przegapiłeś długi majówkowy weekend? Twoja lista miejsc do odwiedzenia robi się coraz dłuższa, a urlop został już wykorzystany? Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy rozkład jazdy do końca roku, w którym możesz mieć trochę wolnego czasu na podróże. Najlepszy rozkład jazdy zapewnia platforma bilety.pl, która pomoże Ci także znaleźć tanie bilety autokarowe, by wyruszyć w podróż. Jakie będziemy mieli jeszcze długie weekendy, święta i dni wolne, podczas których będziemy mogli odpocząć?

Boże Ciało i długi weekend na początek czerwca!

Macie jeszcze kilka szans , by zorganizować i zaplanować długie weekendy. Pierwsza z nich nadarzy się już za niecały miesiąc, gdyż Boże Ciało wypada w czwartek 30 maja. Oznacza to, że wystarczy wziąć wolny piątek, by cieszyć się aż 4-dniowym urlopem (od 30 maja do 2 czerwca). Ciepło, słonecznie i tyle dni wolnego – jest to idealna szansa na podróż! Warto spieszyć się z rezerwowaniem biletów, bo te rozchodzą się niezwykle szybko. Jaki plan macie na ten czas?

Święto kościelne i długi weekend sierpniowy.

W połowie sierpnia świętujemy Wniebowzięcie NMP, dzięki któremu mamy kolejny długi weekend. Wypada ono znowu w czwartek 15 sierpnia, więc zarezerwujcie sobie wolny piątek, by móc udać się w podróż na całe 4 dni (od 15 do 18 sierpnia). Ostatni moment, by nacieszyć się latem w Polsce, polecamy więc wybrać połączenia krajowe i odwiedzić jeden z pięknych zakątków w naszym kraju. Wolicie odpoczynek na łonie natury czy jednak w mieście?

Długi weekend na Wszystkich Świętych

Tutaj nie potrzebujecie brać dodatkowych dni urlopowych, bo 1 listopada wypada w piątek. Mamy zatem 3 dni wolnego od 1 do 3 listopada. Może to być świetna okazja, by wybrać się w odwiedziny i spędzić ten czas z rodziną. Dzięki długiemu weekendowi, mamy tego czasu więcej.

Święto Niepodległości – 3 dni wolnego

Dwa tygodnie później mamy kolejny długi weekend, gdzie nie trzeba tracić dni urlopowych. 11 listopada wypada w tym roku w piątek, więc mamy 3 dni, podczas których możemy zdecydować czy wybieramy się świętować niepodległość w jednym z polskich miast, czy może udamy się na krótki, zagraniczny city-break.

Święta Bożego Narodzenia – szansa na bardzo długi urlop

W tym roku Święta Bożego Narodzenia wypadają idealnie, bo w grudniu 2024 roku czeka nas dużo wolnych dni. Wielu z nas ma Wigilię wolną, więc wystarczy wziąć 23 grudnia wolne, by odpoczywać aż 6 dni, a jeśli dorzucicie jeszcze 27 grudnia w piątek, wtedy mamy aż 9 dni wolnego! To doskonały czas, by spędzić Święta w innym miejscu niż dotychczas. Może wybierzecie się na narty albo do jakiegoś ciepłego kraju, by Wigilię świętować pod palmami? Wybór należy do Was, a możliwości są nieograniczone.

Długie weekendy to wspaniała szansa, by nabrać sił i zmienić otoczenie. Bez względu na to, gdzie chcecie spędzić urlop, bilety.pl inspiruje, pomaga i towarzyszy Wam w odkrywaniu nowych miejsc. Dzięki dodatkowym dniom wolnym, macie więcej okazji, by odbywać swoje podróże. Zarezerwuj przejazd na bilety.pl już dziś.

Jak zorganizować swój wyjazd na długi weekend?

Dzięki nam wiecie, kiedy wypadają najbliższe święta, teraz wystarczy ocenić, ile dni urlopu potrzebujecie na przedłużenie weekendu. Teraz wystarczy wymarzyć sobie idealne miejsce, do którego chcielibyśmy pojechać, Potem wpisać to miejsce w wyszukiwarce bilety.pl, aby sprawdzić najtańsze połączenia. Pamiętajcie jednak, że im wcześniej zarezerwujecie bilety, tym po prostu taniej.

Sprawdzaj prognozy pogody dla danego miejsca, dzięki czemu unikniesz przykrych niespodzianek. Odwiedzaj stronę bilety.pl regularnie, gdzie możesz zawsze być na bieżąco i znaleźć inspiracje do podróży autokarowych.

Dlaczego bilety.pl?

Bilety.pl zapewniają łatwy dostęp do tras i miejsc na terenie całej Polski oraz Europy, dzięki rozbudowanemu systemowi, zawierającemu wszystkich przewoźników na rynku. Dzięki porównywarce cenowej, bez trudu znajdziesz tanie bilety autobusowe i nie obciążysz swojego budżetu.

Przyjemnej podróży! Zacznij planować długie weekendy już dziś!