Czy mamy na sali miłośników kawy?

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, a także szukasz ciekawego pomysłu na weekendowy wypad, to mamy dla Ciebie propozycję, która na pewno Cię zainteresuje. W dniach 2-4.12.2023r. w Mediolanie odbędzie się Festiwal Kawy, który jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń poświęconych temu aromatycznemu i pobudzającemu naparowi. To doskonała okazja, aby poznać różne rodzaje i sposoby parzenia kawy, spróbować nowych smaków i aromatów, a także podziwiać umiejętności najlepszych baristów z całego świata. A to wszystko w towarzystwie sztuki, muzyki i pysznego jedzenia. Brzmi kusząco? Przeczytaj do końca i dowiedz się więcej o tym niezwykłym festiwalu.

Kilka słów o samym Festiwalu Kawy

Festiwal Kawy w Mediolanie to impreza, która odbywa się corocznie od 2017r. i jest częścią międzynarodowego cyklu festiwali kawy organizowanych przez Allegra Events. Jest to wydarzenie skierowane zarówno do profesjonalistów z branży kawowej, jak i do miłośników kawy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie na temat tego napoju. Festiwal Kawy w Mediolanie oferuje bogaty program wydarzeń, warsztatów, degustacji, pokazów i wystaw, które odbywają się w Superstudio Più – nowoczesnym centrum wystawienniczym i kulturalnym położonym w dzielnicy Tortona.

Na Festiwalu Kawy można spędzić cały wypełniony atrakcjami związanymi z kawą:

  • The Lab – to miejsce, gdzie będziesz uczestniczyć w ciekawych prezentacjach, dyskusjach i warsztatach prowadzonych przez ekspertów z branży kawowej. Możesz tu dowiedzieć się o historii, kulturze, rolnictwie, handlu i jakości kawy, a także o nowych trendach i technologiach związanych z jej produkcją i parzeniem.
  • The Roasters Village – to strefa, gdzie możesz odkryć różnorodność smaków i aromatów kawy pochodzącej z różnych regionów świata, a także dowiedzieć się o procesie palenia ziaren i o wpływie tego procesu na jakość samego naparu.
  • The Coffee Mixologists – to scena, na której swoje umiejętności prezentują bariści i barmani, tworząc niezwykłe koktajle na bazie kawy. Możesz tu również spróbować tych oryginalnych kreacji i zagłosować na swojego ulubionego uczestnika konkursu Coffee Mixologists.
  • The Coffee Art Project – to wystawa prac artystycznych inspirowanych kawą lub wykonanych przy użyciu kawy. Można tu podziwiać różne formy wyrazu artystycznego, takie jak malarstwo, rzeźba, fotografia czy instalacja. To również tu wesprzesz cel charytatywny festiwalu – Project Waterfall – który zajmuje się dostarczaniem czystej wody do społeczności uprawiających kawę w Afryce.
  • The Street Food Market – to miejsce, gdzie skosztujesz pysznego jedzenia ulicznego, idealnie pasującego do kawy. Znajdziesz tu także różne rodzaje kuchni, od włoskiej po azjatycką, a także wegańską i bezglutenową. Możesz tu również napić się innych napojów, takich jak herbata, sok czy piwo.

Jak dotrzesz na Festiwal Kawy?

Festiwal Kawy jest łatwo dostępny zarówno z centrum miasta, jak i z lotniska. Dojedziesz tu metrem, autobusem, tramwajem, taksówką lub rowerem. Jeśli chcesz wybrać się na festiwal z Polski, to jednym z najwygodniejszych i najtańszych sposobów jest skorzystanie z oferty autokarowej. W naszej wyszukiwarce  znajdziesz wiele połączeń z różnych miast w Polsce. Podróż autokarem trwa około 20 godzin, więc warto zaplanować podróż na cały weekend, aby mieć jeszcze kilka chwil na zwiedzanie miasta i odpoczynek.

Co warto zobaczyć w Mediolanie przy okazji Festiwalu Kawy?

Mediolan to miasto pełne atrakcji turystycznych, zarówno popularnych, jak i nieoczywistych, które zdecydowanie zachwycą każdego podróżnika:

Katedra Duomo – to symbol i serce Mediolanu, jedna z największych i najpiękniejszych katedr gotyckich na świecie. Zachwyca imponującą fasadą zdobioną ponad 3000 rzeźbami i 135 wieżyczkami, Jej wnętrze jest pełne dzieł sztuki i relikwii, a z jej dachu widać przepiękny krajobraz miasta i Alp.

Galeria Vittorio Emanuele II – to najstarsza galeria handlowa w Europie i jedno z najbardziej eleganckich miejsc w Mediolanie. Będziesz tu podziwiać jej neorenesansową architekturę z żelaznymi konstrukcjami i szklanym dachem, a także odwiedzisz luksusowe sklepy i restauracje. Nie zapomnij również o tradycji obrócenia piętą na mosiężnym byku w mozaice przedstawiającej herb Turynu – ma to przynieść szczęście.

Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci – to jedno z największych arcydzieł sztuki renesansowej i światowej. Znajduje się na ścianie refektarza klasztoru Santa Maria delle Grazie. To fresk przedstawiający scenę ostatniej wieczerzy Jezusa z apostołami, pełen symboliki i emocji. Pamiętaj jednak, że aby zobaczyć to dzieło, musisz wcześniej zarezerwować bilet online lub przez telefon – liczba zwiedzających jest ograniczona i terminy są często wyprzedane.

Zamek Sforzów – to potężna twierdza z XV wieku, która była siedzibą władców Mediolanu z rodu Sforzów. Zwiedzisz tu zamkowy dziedziniec i ogrody, a także muzea w jego wnętrzu. Znajdziesz tu między innymi kolekcję sztuki starożytnej i średniowiecznej, instrumenty muzyczne, meble i dekoracje wnętrz oraz słynną Pietę Rondanini.

To jak? Rezerwujemy bilet na autokar i pakujemy walizki? 😊