Beksiński.live w Warszawie

Jeśli szukasz niezapomnianego przeżycia artystycznego, które z jednej strony zainspiruje Cię, a z drugiej zachwyci, nie możesz przegapić spektaklu BEKSIŃSKI.LIVE, który odbędzie się 8 listopada 2023 r. na warszawskim Torwarze. To unikalny, multimedialny pokaz przygotowany przez Mariusza Kulmę, w którym sztuka cyfrowa łączy się ze sztuką dźwięku i obrazu na spektakularną skalę. W przestrzeni wielkiej hali zostanie zaprezentowane wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego, jednego z najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce. Jego przesiąknięta apokaliptycznymi wizjami twórczość od wielu lat nieustannie intryguje, wzbudzając wielkie emocje. Podczas spektaklu zanurzysz się w świecie jego wyobraźni i na nowo odkryjesz znaczenie jego dzieł.

Sztuka AI i muzyka na żywo

Multimedialnemu widowisku towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, takich jak Błażej Król, O.S.T.R., Rogucki czy Nosowska. Ich utwory, zainspirowane malarstwem Beksińskiego, staną się głosami i drogowskazami w tej nowej artystycznej rzeczywistości, która zaciera granice między jawą a snem, przenosząc widzów w inny wymiar. Nie zabraknie także gości ze świata sztuki i nowych technologii, którzy opowiedzą o swojej fascynacji twórczością mistrza.

BEKSIŃSKI.LIVE to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć na własne oczy, jak sztuczna inteligencja i animacje ożywiają obrazy Beksińskiego, generując zaskakujące formy, które zdumiewają swoją autentycznością i płynnością przemian transformując uczestnika w nowy wymiar. To także szansa, aby poczuć atmosferę wielkiego miasta, które tętni życiem i kulturą. Warszawa to miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, a tradycja z innowacją. To miasto pełne kontrastów i zabytków, które warto zwiedzić.

Jeśli chcesz doświadczyć tego niezwykłego spektaklu i odwiedzić stolicę Polski, najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty przewozów autokarowych. Zarezerwuj bilet autokarowy do Warszawy w naszym portalu i przeżyj przygodę z „ożywioną” twórczością mistrza Beksińskiego.