Atrakcje turystyczne stolicy Tyrolu

Innsbruck jest położony pomiędzy niedaleko przełęczy Brenner, pomiędzy wysokimi łańcuchami górskimi, których krajobraz majestatycznie rozciąga się nad urokliwymi, kolorowymi kamienicami głównej ulicy spacerowej Maria-Theresien-Strasse. Przy tej ulicy znajduje się również budynek Parlamentu Kraju Związkowego, kaplica św. Jerzego, kolumna św. Anny oraz symbol Innsbrucka – Złoty Dach – balkon pokryty 2657 pozłacanymi płytkami zaprojektowany i zbudowany na życzenie cesarza Maksymiliana I. Panoramę Innsbrucka można podziwiać z 31 – metrowej wieży miejskiej, która dawniej służyła min. za więzienie.

Podczas spaceru po mieście przejdziemy pod barokowym łukiem tryumfalnym wybudowanym w XVIII w. z pozostałości kamieni muru Starego Miasta na żądanie Marii Teresy. Warto również udać się do Pałacu cesarskiego i zobaczyć imponujące freski w Wielkim Holu. Dla miłośników architektury, sztuki oraz techniki punktami obowiązkowymi będą również: barokowa katedra św. Jakuba, centrum Nauki Audioversum, czy położone niecałe 20 km od Innsbrucka, pełne kryształów muzeum Swarovskiego w Wattens.

Innsbruck, a szczególnie Marktplatz, położony w części miasta Mariahlif warto odwiedzić w okolicy Bożego Narodzenia. Oprócz pięknego widoku kamienic położonych na przeciwległym brzegu rzeki Inny, odbywa się tam jarmark bożonarodzeniowy, a na rynku stoi zapierająca dech w piersiach choinka przygotowana przez Swarovskiego.

Nordkette – łańcuch górski, który trzeba zobaczyć

Panoramę Innsbrucka warto podziwiać ze szczytu pobliskiego łańcucha górskiego, na który wjedziemy kolejką. Dzięki malowniczym szlakom jest to prawdziwa gratka dla miłośników trekkingu, a zimą warto wybrać się tam na narty lub snowboard. Trasy narciarskie jednak nie należą do najłatwiejszych, ponieważ większość z nich oznaczona jest jako przejazd na poziomie czerwonym. Dla fanów sportów zimowych, Innsbruck jest znany przede wszystkim dzięki skoczni narciarskiej Bergisel, na której szczycie znajduje się platforma widokowa oraz restauracja.

Podróżuj do Innsbrucka autokarem!

Jeszcze niedawno do austriackiego Innsbrucka można było dotrzeć samochodem, pociągiem lub samolotem. Alternatywą jest podróż wygodnym, klimatyzowanym autokarem.

Planując podróż do Innsbrucka, warto rozważyć zwiedzenie innych, ciekawych lokalizacji. Od stolicy Austrii, Wiednia, dzieli go 500 km, od Mediolanu 260 km, a od Monachium 140 km. Wszystkie połączenia znajdziesz w naszej wyszukiwarce. Sprawdź jakie to proste!