Zalety podróży autobusem

20 stycznia 2022

Zalety podróży autobusem

Coraz częściej rezygnujemy z podróżowania autobusem na rzecz jazdy własnym samochodem lub – w przypadku dłuższych dystansów – transportu lotniczego. Tymczasem podróż autobusem ma wiele zalet, a korzystna cena biletu to zaledwie jedna z nich. Jakie są zalety podróżowania autobusem?

Autokarem do wybranej destynacji

Na samym wstępie należy zwrócić uwagę na fakt, iż – podobnie jak pozostałe środki transportu – autokary i autobusy oferują podróżnym szereg udogodnień, o których dawniej nawet nie marzyliśmy. Chodzi o to, że w czasie, kiedy nasze prywatne samochody stawały się coraz bardziej komfortowe producenci autobusów również wprowadzali do swoich pojazdów nowe technologie i innowacje. Dzięki temu obecnie, podczas podróży autobusem możemy korzystać m.in. z:

  • gniazd USB umożliwiających ładowanie urządzeń mobilnych,
  • bezpłatnego Internetu w postaci WiFi,
  • komfortowych foteli,
  • wydajnej klimatyzacji,
  • toalety.

Co jeszcze przemawia za wyborem autokaru? Transport lotniczy daje możliwość bardzo szybkiego przemieszczania się na duże odległości, ale… W większości destynacji lotniska i porty lotnicze znajdują się w pewnym oddaleniu od zaplecza turystycznego oraz centrów miast. W praktyce oznacza to konieczność organizacji dodatkowego transportu z lotniska do wybranej lokacji. W przypadku autobusu rozmieszczenie przystanków i dworców jest o wiele bardziej dogodne, dzięki czemu możemy dotrzeć do celu przy pomocy jednego środka transportu.

Bez obaw o bagaż – nie zginie, nie uszkodzi się w transporcie

Linie lotnicze słyną z zaginionych bagaży i uszkodzonych walizek… Firmy autobusowe nie mają z tym problemu. Bagaż jest wkładany do luku w chwili, w której pasażer wsiada do autobusu i wyjmowany, kiedy wysiada u celu swojej podróży. W międzyczasie nikt nie rzuca walizkami przy załadunku czy rozładunku, a w samym luku bagażowym walizki nie przemieszają się samoczynnie. W efekcie powyższego, podróżując autobusem lub autokarem możemy bezpiecznie przetransportować nawet delikatne przedmioty. Nie musimy się również obawiać tego, że nasz bagaż zaginie w transporcie.

Z korzyścią dla środowiska naturalnego

Transport lotniczy ma bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne. Przejazdy autobusami są jedną z najbardziej „zielonych” form podróżowania. Wynika to z redukcji śladu węglowego, który jest nieporównywalnie większy w przypadku lotów oraz znacząco większy w przypadku podróżowania prywatnymi samochodami. Ze względu na swoją konstrukcję autokar jest w stanie jednocześnie przetransportować kilkudziesięciu pasażerów, tym samym zastępując nawet kilkanaście samochodów osobowych.