Warszawa – Zakopane

20 stycznia 2022

Podróż autobusem do Zakopanego

Warszawa i Zakopane to destynacje, które dzieli od siebie około 400 kilometrów. To przekłada się na kilkugodzinną, meczącą podróż, którą możemy odbyć swoim samochodem lub w sposób bardziej dogodny – zamawiając bilety autobusowe do Zakopanego. Dlaczego autobus z Warszawy do Zakopanego to najlepsza opcja?

Z Warszawy do Zakopanego

W Warszawy do Zakopanego możemy się dostać na trzy sposoby, korzystając z:

  • transportu własnego (podróż samochodem),
  • transportu kolejowego,
  • transportu autokarowego.

Jeśli zależy nam na komforcie podróży, przy jednoczesnym ograniczeniu jej kosztów warto zastanowić się nad jedną z oferowanych form transportu zbiorowego – pociągiem lub autobusem. Pociąg ma tę zaletę, iż przemieszcza się z tą samą prędkością niezależnie od stopnia natężenia ruchu na drogach. To duży plus, zwłaszcza w szczycie sezonu oraz w te dni wolne, w których Zakopane jest jedną z najchętniej wybieranych destynacji turystycznych. Jednak zdaniem wielu podróżnych jazda pociągiem nie jest wygodna, a częste przeludnienie w wagonach skutecznie obniża jej standard. Autobus z Warszawy do Zakopanego w prawdzie jedzie nieco dłużej niż pociąg, ale w zamian oferuje nam szereg udogodnień. W zależności od wybranego przewoźnika pasażerowie autokarów mogą liczyć na:

  • dostęp do gniazd USB,
  • dostęp do bezpłatnego Internetu,
  • możliwość korzystania z wydajnej klimatyzacji,
  • komfortowe fotele z dużą ilością miejsca na nogi,
  • dostęp do toalety.

Alternatywą na rynku wciąż pozostają przewoźnicy oferujący bardzo tanie bilety autobusowe do Zakopanego. Najczęściej niska cena biletów idzie jednak w parze z niskim standardem. Dlatego jeśli zależy nam na komforcie podróży warto rozważyć rezerwację miejsca w autokarze znanej i cenionej firmy przewozowej.

Autobus z Warszawy do Zakopanego – Dlaczego warto?

To dobry moment, aby podsumować wszystkie zalety podróży autokarem do Zakopanego. Jedną z podstawowych jest możliwość obniżenia kosztów transportu i to w sposób naprawdę odczuwalny dla naszego budżetu. Kolejną możliwość zrelaksowania się w podróży, dzięki czemu do celu docieramy wypoczęci i możemy od raz korzystać z lokalnych atrakcji – to bardzo ważne, zwłaszcza jeśli do stolicy Tatr wybraliśmy się wyłącznie na przedłużony weekend. Dodatkowym atutem transportu zbiorowego jest aspekt środowiskowy – podróżując wspólnie przyczyniamy się do redukcji śladu węglowego, tym samym wywierając korzystny wpływ na środowisko naturalne. Warto również wspomnieć o możliwości podróżowania razem – o ile w samochodzie osobowym może podróżować wspólnie 5 osób, w autokarze możemy podróżować większą grupą.