Autokary do Danii

Stig Nygaard/CC BY 2.0
https://www.flickr.com/photos/stignygaard/161149704/in/photolist-QKc1Xy-QN9hfK-PwhyCS-QEod56-QBHHxA-QQN2St-QgEo4E-QetXeS-ec5Sic-ksGqY-6eMo9P-aUxNr-QKbaNb-Qz4LpL-feWch-CXpSN-p971f-rNvMf-bLcZ5K-EaNZD-aUvd6-6eMjzT-fe6fY-6eXyMU-aUwsH-aUxNp-fdhmC-fe6fV-aUvd7-aUxNq-feWcb-b2brW-aUt5W-fe6fT-fdhmG-aUwsF-aUt5R-aUsmh-aUt5N-b2brY-b2brV-b2brU-aUt5U-b2brT-fdhmD-fdhmE-b2aGY-fdhmJ-MZi2Wz-b2aGW
27 grudnia 2018

Zdaniem wielu podróżnych Dania należy do najpiękniejszych krajów leżących w Europie Północnej. Obok malowniczych, choć surowych, krajobrazów znajdziemy tam wspaniałe miasta oraz jedną z najbardziej urokliwych plaż – Skagen. Odwiedzając Kopenhagę warto zobaczyć również jeden z cudów współczesnej architektury, jakim jest most nad Sundem łączący duńską stolicę ze szwedzkim miastem Malmo.

Siatka połączeń z Polski do Danii

Udając się w podróż do południowej części Skandynawii, będziemy mogli wybrać jedno spośród kilkudziesięciu miast docelowych. Autokary do Danii docierają nawet do wysuniętych daleko na północ ośrodków takich jak Aalborg czy Frederikshavn. Trasa przejazdu do niemal wszystkich duńskich miast wiedzie przez północne Niemcy i w dominującej części przebiega drogą lądową.

Przepisy wjazdowe

Dania należy do Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Osoby niepełnoletnie mogą podróżować bez dorosłego opiekuna, jeśli spełnią szereg wymagań stawianych przez przewoźników. Zazwyczaj nieletni musi mieć ukończony 12 lub 16 rok życia. Zapisy w regulaminach poszczególnych firm mogą się znacząco różnić, dlatego warto zapoznać się z „Warunkami przewozu” wybranej przez nas linii. Autokary do Danii umożliwiają podróż jedynie nieletnim posiadającym ważny dowód osobisty lub paszport.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej.

Autokary do Danii – zniżki i ceny

Koszt podróży do Danii nie odbiega znacząco od cen biletów do krajów Europy Zachodniej. Bilet w jedną stronę dla osoby dorosłej kosztuje zazwyczaj w granicach od 300 do 400 PLN. Bardzo dużo zależy od tego w jakim mieście zaczniemy podróż. Seniorzy, młodzież oraz dzieci mogą skorzystać z biletów ulgowych.