Autokary do Belgii

Mislav Marohnić/CC BY 2.0
https://www.flickr.com/photos/mislav-marohnic/8063480720/in/photolist-dhxrTE-2i8pmbX-Kyndjd-Zaw1Aq-q7GH1F-2gAVrQW-bHMCep-99G3m5-2g5GL1t-wCfbxD-2i92wr3-2giPNhk-2fbxU29-FNJCcD-f9tPwt-8844UA-2gNvz6C-2gAURzv-avVjEE-PEe7Go-2iDsgpS-PgrY7t-EgjGzz-2gueWMd-tk4yk4-2bHwX5F-2ghyiv5-2gc3hpf-FC7u6R-M7cULq-S93Rtf-2inK1nH-NnBpC1-U9cwSC-7SbhEx-cGPZvA-oghq5S-rzPsGk-rV1eNo-rAxULz-2bBDhx2-FBhJCC-HieTy-7Mp7yh-pZv9GR-7Mp7Em-rkHYp5-rQ5vbG-29GU5iY-fg8SwQ
30 grudnia 2018

Marzyliście kiedyś o odwiedzeniu krainy piwa, czekolady i frytek? Jeśli tak, to Belgia jest wprost wymarzonym miejscem dla Was. Autokar stanowi jeden z najbardziej komfortowych sposobów dotarcia do tego pięknego zakątka Europy. Chociaż miast docelowych jest niewiele, to dzięki dogodnemu położeniu, wielu przewoźników zapewnia dojazd nie tylko do Brukseli czy Antwerpii, lecz także do kilku mniejszych ośrodków.

Siatka połączeń z Polski do Belgii

Wyjazdy z Polski obejmują kilkaset miejscowości. Niestety co do wyboru miasta docelowego nasz wybór będzie znacznie bardziej ograniczony. Wiele firm kursujących do Francji czy Wielkiej Brytanii chętnie przejeżdża przez Beneluks. Autokary do Belgii kursują kilka razy w tygodniu, co umożliwia dokładne zaplanowanie zarówno dogodnego wyjazdu jak i powrotu.

Przepisy wjazdowe

Belgia jest członkiem Unii Europejskiej oraz Strefy Schengen. Obywatele Polski udający się w podróż muszą mieć przy sobie ważny dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport. Wymóg ten dotyczy również osób nieletnich i małych dzieci.

Samodzielny przejazd nieletniego

Wysyłając dziecko samo w podróż, warto uważnie przestudiować regulamin wybranego przez nas przewoźnika. Zazwyczaj osoba która ukończyła 12 lub 16 lat może jechać autobusem bez opiekuna. Ważne jednak, żeby małoletni miał przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport oraz oświadczenie od rodzica. Autokary do Belgii docierają zazwyczaj do centrów miast, co jest dużym ułatwienie dla osób odbierających dzieci z podróży.

Limity celne

Przepisy wewnętrzne Unii Europejskiej regulują ilość przewożonych artykułów takich jak alkohol czy wyroby tytoniowe. Aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Służby Celnej.

Autokary do Belgii – zniżki i ceny

Bilety autokarowe z Polski do Belgii nie odbiegają cenowo od połączeń do innych państw w Europie Zachodniej. Przejazd jednostronny dla osoby dorosłej wiąże się zazwyczaj z opłatą rzędu 200-300 PLN. Część połączeń obejmowana jest częstymi promocjami. Przewoźnicy oferują również możliwość zakupu biletu ulgowego dla określonych grup pasażerów. Zazwyczaj niższe ceny przysługują seniorom, młodzieży oraz dzieciom.